Wikana Start: Przeciwnicy byli za mocni

Marcin Puka
Wikana Start: Przeciwnicy byli za mocni Jakub Hereta
Koszykarze Wikany Startu Lublin nie powtórzyli sukcesu z ubiegłego roku i nie awansują do finałów Mistrzostw Polski Juniorów U-20.

Co prawda, czerwono-czarni byli gospodarzami turnieju półfinałowego, ale rywale byli znacznie mocniejsi niż w 2014 roku.

Lublinianie zmagania w turnieju rozpoczęli od potyczki z faworyzowanym WKK Wrocław. Jedynie pierwsze minuty były wyrównane, a później na parkiecie dominował zespół z Dolneg Śląska. Wrocławianie rozgromili Wikanę Start aż 102:63.

W drugim meczu lublinianie aby myśleć o awansie, musieli pokonać Polonię Warszawa. Pierwsza kwarta wskazywała na to, że tak się stanie. Niestety, kolejne trzy odsłony spotkania to zdecydowana przewaga zespołu ze stolicy.

W spotkaniu "o pietruszkę" lublinianie ulegli MKS Dąbrowa Górnicza 72:95.

Pierwsze miejsce w Lublinie zajął zespół WKK, drugi był MKS, a trzecia Polonia.