Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieniawa: Mieszkańcy chcą zmian w dzielnicy

Redakcja
Budowa wiaduktu, remont szkoły i nowe chodnikii - to propozycje mieszkańców Wieniawy. O tym, co zostanie zrealizowane zadecydują urzędnicy.

- W imieniu swoim i sąsiadów, proszę, żeby mieszkało nam się ciszej – mówi Heryk Kłoś z Wieniawy i dodaje, że wszyscy nie mogą się doczekać budowy ekranów akustycznych.

- Chciałabym się w końcu doczekać budowy tunelu na moim osiedlu. Tyle razy, tak pięknie o tym mówili, niektórzy urzędnicy. I co? I nic z tego nie wyszło. A miasto korkuje się właśnie w naszej części dzielnicy. Panowie z urzędu, może w końcu coś zrobicie? – pyta Agnieszka Kozłowska, mieszkanka ul. Puławskiej.

Prośby tę podtrzymują radni dzielnicowi, który z całą litanią próśb i wniosków od mieszkańców, udali się do Urzędu Miast.

- Mamy kilka pomysłów na to, w jaki sposób spożytkować miejski budżet przeznaczony dla naszej dzielnicy – mówi Marcin Chrapowicki z rady dzielnicy Wieniawa.

Czego jeszcze domagają się mieszkańcy i ich radni?

– Naszym priorytetem jest rozwiązanie problemu dotyczącego ulicy Sowińskiego. Wiemy już, że ze względów technicznych nie może tam powstać tunel, więc wnioskujemy o budowę wiaduktu – mówi Chrapowicki. – Chcemy, by miasto naprawiło także nawierzchnię jednej z bocznych ulicach odbiegającej od Puławskiej. To droga, która jest wyłożona płytami betonowymi. Od 30 lat nic nie zmienia się w tym miejscu, chociaż miało to być rozwiązanie tymczasowe.

Swoje dwa grosze dorzucili też pracownicy szkół, którzy chcą wyremontować swoje placówki.

– Renowacji wymaga Szkoła Podstawowa nr 6 przy ulicy Czwartaków. Zespół Szkół Chemicznych, który mieści się przy al. Racławickich stara się o budowę parkingu. Nowego dachu potrzebuje również bursa szkolna numer 1 przy ulicy Popiełuszki – wymienia Marcin Chrapowicki.

Poważnych prac wymaga także LO nr 23 przy ulicy Poniatowskiego.

– Od kilku lat ubiegamy się o przeprowadzenie remontu w naszej szkole – mówi Alicja Fijałek, dyrektor XXIII LO w Lublinie. – Uczy się u nas prawie tysiąc osób, a do tego mamy około stu pracowników. Przy tak dużej liczbie ludzi, którzy codziennie przebywają w szkolnych murach, budynek bardzo szybko się niszczy.

Wnioski radnych będą teraz analizować urzędnicy, którzy ustalą, na które inwestycje zostanie przydzielona miejska kasa.

Autor tekstu: Aleksandra Antonowicz

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto