Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielki Turniej Edukacji Medialnej. Pojedynek na umiejętności, kreatywność i wiedzę

Ewelina Krawczyk
Wielki Turniej Edukacji Medialnej
Wielki Turniej Edukacji Medialnej materiały prasowe
Trwa rejestracja uczniów szkół ponadgimnazjalnych do ogólnopolskiego pojedynku na medialne umiejętności. Wielki Turniej Edukacji Medialnej organizuje Fundacja Nowoczesna Polska z merytoryczną pomocą lubelskiej Fundacji "5Medium". Do 4 listopada macie szansę zapisać się do grona, które powalczy o atrakcyjną niespodziankę.

- Wielki Turniej Edukacji Medialnej jest konkursem skierowanym do szkół ponadgimnazjalnych, niezależnie od ich typów - mówi Eliza Hetkowska, asystentka projektu Edukacja Medialna - Chcielibyśmy stworzyć turniej z zakresu nowych i tradycyjnych mediów, który przy okazji rywalizacji da młodzieży możliwość rozwoju zainteresowań i umiejętności związanych z tematyką konkursu . Turniej potrwa od listopada do kwietnia przyszłego roku, kiedy to najlepsi spotkają się podczas finału w Warszawie.

Eliza Hetkowska zaznacza również, jaka idea ma towarzyszyć organizatorom i rywalizującej młodzieży - Chcemy kształtować świadomych użytkowników mediów, którzy nie nie tylko są odbiorcami mediów, lecz także ich twórcami. Ten potencjał w uczniach szkół ponadgimnazjalnych mogą dostrzec i zgłosić ich do konkursu również opiekunowie: nauczyciele, bibliotekarze, czy animatorzy kultury. Dla wszystkich ostatecznym terminem zgłoszeń jest 4 listopada. Formularze znajdziecie TUTAJ. Co później?

Wielki Turniej Edukacji Medialnej. Harmonogram rywalizacji

I etap – 21 listopada 2013, godz. 15.30
Ogłoszenie wyników – do 16 grudnia 2013
II etap – 13 stycznia – 28 lutego 2014
Ogłoszenie wyników – do 10 marca 2014
Finał – 11-12 kwietnia 2014

Podczas I etapu wszyscy uczestnicy wypełnią test on-line składający się z pytań otwartych i zamkniętych. Mogą znajdować się w dowolnym miejscu. Osoby, które znajdą się w kolejnym etapie, otrzymają zadanie w postaci projektu do samodzielnej realizacji. Najlepsi pojadą w kwietniu do Warszawy, by tam wziąć udział w finale. - Projekt do samodzielnej realizacji to stworzenie wypowiedzi na zadany przez organizatorów temat. Może być to plakat, film czy esej - chcemy pobudzić kreatywność uczniów - dodaje Hetkowska - Zawody finałowe najprawdopodobniej będą miały formę teleturnieju. Chcielibyśmy tutaj sprawdzić poza wiedzą także spryt i błyskotliwość.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto