Udana jesień piłkarek nożnych z woj. lubelskiego

makolublin
makolublin
Makowski Przemysław
Rywalizacja kadr wojewódzkich w piłce nożnej kobiet w rundzie jesiennej dobiegła końca. W ostatniej kolejce spotkań reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii juniorka młodsza oraz młodziczka rywalizowała z Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej, natomiast zawodniczki Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej.
Ten materiał bierze udział w konkursie dla Dziennikarzy Obywatelskich MM Lublin!

Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył termin 11 listopada na rozegranie trzeciej kolejki spotkań w ramach eliminacji reprezentacji wojewódzkich w kategorii młodziczka oraz juniorka młodsza.

Lublinianki tego dnia na obiektach "Górnika" w Łęcznej rozegrały spotkania z Świętokrzyskim ZPN.

Młodziczki (dziewczęta urodzone w 2000 r. i młodsze), prowadzone przez Przemysława Makowskiego odnotowały w dwóch pierwszych kolejkach zwycięstwa, pokonując w Krakowie Małopolski ZPN 1:0 oraz grając w Kolbuszowej wygrały z Podkarpackim ZPN 5:2.

Kolejne zwycięstwo znacznie by przybliżyło lubelski zespół do Półfinałów Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Juniorki młodsze, prowadzone przez trenera Andrzeja Wilczyńskiego odnotowały remis 2:2 z Małopolskim ZPN oraz pokonały Podkarpacki ZPN 3:0.

O godzinie 12.30 rozpoczął się mecz w którym lubelskie młodziczki narzuciły swój styl gry. Dominowały pod każdym względem, jednak brakowało wykończenia akcji i strzelenia bramki.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyła Aleksandra Drąg z rzutu karnego. Po strzeleniu bramki, podopieczne Makowskiego poszły za ciosem i po kolejnych trafieniach Mrozik Dominiki oraz Aleksandry Drąg, do przerwy pewnie prowadziły 3:0.

Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił, lublinianki przeważały i kontrolowały grę. Bramkę w 40 minucie spotkania zdobyła Wiktoria Dymowska, która ustaliła wynik meczu na 4:0.

Po tym zwycięstwie lublinianki pewnie prowadzą w swojej grupie z kompletem zwycięstw.

Tuż po zakończeniu meczu młodziczek, na boisku pojawiły się juniorki młodsze (dziewczęta z rocznika 97-99). Podobnie jak w meczu młodszych koleżanek, były stroną przeważającą. Liczne sytuacje podbramkowe w pierwszej połowie przyniosły efekty bramkowe.

Lublinianki po pierwszych 40 minutach gry prowadziły 3:1. Po przerwie strzeliły jeszcze jedną bramkę i pewnie pokonały rywalki 4:1. Bramki dla reprezentacji Lubelskiego ZPN strzelały 3-Jędrzejewicz Agnieszka, 1-Wołos Agata.

W tej samej grupie w kategorii młodziczka Podkarpacki ZPN uległ na własnym boisku Małopolskiemu ZPN 2:4, natomiast juniorki młodsze Podkarpackiego ZPN niespodziewanie zremisowały z Małopolskim ZPN 0:0.

Zarówno młodziczki jak i juniorki młodsze Lubelskiego Związku Piłki Nożnej po niedzielnych zwycięstwach zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie.