Trolejbus ZIU-tek będzie wyruszać z przystanku na ul. Królewskiej naprzeciw archikatedry o godz. 14, 15 i 16. Trasa będzie nieco inna niż w zeszłym roku.
Biec będzie przez ul. Wyszyńskiego, Zamojską, Fabryczną, Wolską i Kunickiego, tu trolejbus nawróci, tą samą trasą dotrze do Królewskiej, dalej pojedzie przez Lubartowską i Obywatelską do pętli przy szpitalu przy Chodźki, tam znów nawróci i przez Lubartowską dojedzie na przystanek naprzeciw katedry.
Po drodze przewodnik ma opowiadać o mijanych zabytkach, a pasjonaci komunikacji opowiedzą o historii i przyszłości lubelskich trolejbusów.
Pierwszy kurs, o godz. 14 będzie bezpłatny. Później na linii T mają obowiązywać te same bilety i ulgi, co w innych pojazdach, a u konduktora będzie można kupić bilety 30-minutowe (normalny za 2,80 zł, ulgowy za 1,40 zł).
Linia T będzie kursować już czwarty sezon, zwykle korzysta z niej średnio 700 osób.
Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?