Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Super babcia z dziadkiem idą do szkoły

Redakcja
Nauczą się opowiadać bajki, dogadywać się z dziećmi i wnukami, a także zadbać o siebie. Mowa o seniorach, którzy od października pójdą do Szkoły Super Babci i Dziadka.

To już druga edycja akcji, tym razem skierowana także do panów.

- Zapraszamy opiekunów dzieci w wieku od trzech do sześć lat – wyjaśnia dr Zofia Zaorska, założycielka szkoły i babcia trójki wnucząt. – W zeszłym roku zapraszaliśmy tylko panie, teraz otwieramy szkołę także dla panów. Chcemy, by poczuli się dowartościowani, bo dziadkowie są bardzo ważni dla wnuków, mogą bawić się w inne zabawy i rozmawiać z wnukami na inne tematy, choćby na o samochodach czy żołnierzach – dodaje.

Szkoła Super Babci i Dziadka ruszy na początku października. Zajęcia potrwają do końca kwietnia i skorzysta z nich 30 seniorów. Uczestnicy mogą liczyć na warsztaty co tydzień oraz dodatkowe 10-godzinne spotkanie raz w miesiącu.

- Ruszamy z takimi zajęciami, które okazały się strzałem w dziesiątkę w poprzednim roku – wyjaśnia dr Zaorska. – Przeglądniemy wspólnie pomysły na zabawy z wnukami, dowiemy się jak opowiadać bajki i korzystać z literatury dla dzieci, jak porozumiewać się z dziećmi i ich rodzicami, a nawet jak udzielić dzieciom pierwszej pomocy.

W programie zajęć są także porady psychologa, wspólne wycieczki i zabawa karnawałowa. Dla absolwentów zeszłorocznej szkoły na jesieni ruszy Klub Super Babci. Raz w miesiącu przeszkolone już babcie będą spotykać się, by podzielić się doświadczeniami. Nie zabraknie też m.in. wyprawy do szpitala, gdzie super babcie zajmą się chorymi maluchami.

Rok temu do szkoły zgłosiło się kilkadziesiąt pań. – Dotarły do nas bardzo pozytywne opinie dotyczące szkoły – wyjaśnia dr Zaorska. – Uczestniczki podkreślały, że dzięki szkole mogą pracować nad sobą, chłonąć literaturę pedagogiczną, a także nie wahają się rozmawiać o problemach dzieci i wnucząt.

Zapisy do szkoły potrwają do końca września. Szczegółowe informacje można znaleźć w Wojewódzkim Ośrodku Kultury przy ul. Dolnej Panny Marii 3 w godz. od 11 do 13, a także pod nr telefonu 081 532-12-27. Semestr zajęć będzie kosztować 50 zł.

Marta Ćwik

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto