Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprawdzian szóstoklasistów 2011 (arkusze z egzaminu, testy, pytania, odpowiedzi, przecieki)

Jakub Markiewicz
Jakub Markiewicz
We wtorek uczniowie w całej Polsce napiszą sprawdzian ...
We wtorek uczniowie w całej Polsce napiszą sprawdzian ... Jacek Świerczyński
We wtorek uczniowie w całej Polsce napiszą sprawdzian szóstoklasisty 2011. Odpowiedzi, pytania, arkusze i testy będą dostępne tego samego dnia na naszej stronie internetowej.

ARKUSZE I ODPOWIEDZI ZE SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY 2011 – KLIKNIJ I ZOBACZ

We wszystkich szkołach sprawdzian szóstoklasisty odbywa się w tym samym dniu i o tej samej godzinie (początek o godz. 9). Ma ocenić, w jakim stopniu uczeń opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce (w tym liczenie).

Na przygotowanych arkuszach dzieci odpowiedzą na 20 pytania testowych i 5 zamkniętych. Na rozwiązanie zadań będą miały godzinę (uczniowie z dysfunkcjami, np. dyslektycy – 90 minut). Maksymalnie można uzyskać 40 punktów.

Uspokajamy – sprawdzianu nie można nie zdać. Wynik może mieć jednak znaczenie przy przyjęciu do gimnazjum.

Co prawda każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, niezależnie od wyników sprawdzianu, musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie. Ale żeby starać się o przyjęcie do gimnazjum spoza rejonu, trzeba uzyskać jak najwięcej punktów.

Rok temu do sprawdzianu szóstoklasisty zasiadło 23,5 tys. szóstoklasistów ze szkół podstawowych z województwa lubelskiego. Tematem przewodnim testu był sport. Szóstoklasiści musieli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących tekstu o Kazimierzu Górskim. Pojawiły się też pytania o bieg maratoński i łyżwiarstwo figurowe.

Nie zabrakło też zadań z matematyki: ile metrów kwadratowych ma boisko, jakiej długości narty może mieć zawodnik o wzroście 1,5 metra i o ile tańszy będzie rower kupiony za gotówkę a nie na raty.

Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami z testu w komentarzach.


Kuratorium Oświaty o sprawdzianie szóstoklasistów 2011:
Jakie umiejętności będzie sprawdzał test szóstoklasistów?

Sprawdzian będzie zawierał zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności uczniów klas szóstych szkół podstawowych w zakresie pięciu obszarów standardów wymagań:

  • Czytania
  • Pisania
  • Rozumowania
  • Korzystania z Informacji
  • Wykorzystania wiedzy w praktyce

Sprawdzian trwa 60 minut – jest to czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań. Czas poświęcony na zapoznanie się ucznia z informacjami z pierwszej strony zestawu egzaminacyjnego oraz kodowanie arkusza nie jest wliczany do czasu sprawdzianu.

Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu może być przedłużony nie więcej niż 30 min.

Jak będą oceniane prace uczniów?

W celu ocenienia prac uczniów powołano blisko 1100 przeszkolonych i wpisanych do ewidencji egzaminatorów, którzy będą pracowali w 61 zespołach.

Bezpośrednio po sprawdzianie koordynatorzy ze wszystkich okręgowych komisji egzaminacyjnych wspólnie ustalą ostateczny schemat oceniania, który zostanie utworzony po przeanalizowaniu kilkudziesięciu różnorodnych, automatycznych rozwiązań uczniowskich. Przed samym ocenianiem prac wszyscy powołani egzaminatorzy przejdą obowiązkowe szkolenie w zakresie organizacji sprawdzania prac i stosowania kryteriów oceniania zadań otwartych.

Ocenione przez egzaminatorów prace zostaną przekazane Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Karty odpowiedzi zostaną zeskanowane. Otrzymane wyniki będą następnie połączone z bazą uczniów przystępujących do sprawdzianu.

Kiedy będą dostępne wyniki sprawdzianu?

Informację o uzyskanych wynikach uczniowie uzyskają w dniu 27 maja 2011 r. W tym dniu wyniki sprawdzianu będą udostępnione dyrektorom szkół i uczniom w systemie internetowym OBIEG na stronie OKE w Krakowie. Po zalogowaniu do systemu przy użyciu swojego numeru PESEL oraz hasła otrzymanego w szkole, uczeń może zobaczyć swój ogólny wynik, a także liczę punktów uzyskaną za każde zadanie, wraz z przypomnieniem treści. Może także zobaczyć swój wynik na tle wyników swojej szkoły, gminy, powiatu i całego województwa.

Maksymalnie na sprawdzianie można uzyskać 40 punktów. Wyniku sprawdzianu nie odnotowuje się na świadectwie szkolnym. Wszyscy uczniowie piszący sprawdzian otrzymują zaświadczenie o wynikach. Szkoły wydadzą je uczniom wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.



Czytaj także:

  • **

Sprawdzian szóstoklasisty 2011: Test już 5 kwietnia (arkusze, pytania, odpowiedzi z egzaminu)

**



emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto