SPR Safo mistrzem Polski!

Tomasz Maciuszczak
Czterech meczów z AZS AWFiS Gdańsk potrzebowały piłkarki ręczne SPR Safo Lublin do zdobycia tytułu mistrzyń Polski. W niedzielę wygrały w Gdańsku 29:24.

Lublinianki gładko wygrały dwa pierwsze spotkania u siebie. W pierwszym meczu w Gdańsku uległy jednak 23:25. W niedzielę przystąpiły do gry dużo bardziej skoncentrowane. Pierwsza połowa była wyrównana, zakończyła się zwycięstwem gospodyń 16:15.

Po przerwie lublinianki zaczęły uciekać rywalkom. Wyrównała Katarzyna Duran, a w 33 minucie na 17:16 rzuciła Izabela Puchacz. Przyjezdne nie oddały już prowadzenia. W 52 minucie wygrywały już 25:21, a lubelscy kibice na trybunach rozpoczynali już świętowanie kolejnego mistrzostwa. Ostatecznie SPR wygrało 29:24 i w finale okazało sie lepsze od zespołu z Gdańska w stosunku 3:1.

To trzynaste mistrzostwo Polski w historii lubelskiej piłki ręcznej. Zespół z Lublina od 1995 tylko raz nie zdobyły tytułu. W sezonie 2003/2004 pod nazwą KS Bystrzyca zajęły drugie miejsce.