Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie sacrum i profanum przed Wielkanocą w Teatrze Osterwy

Marcin Jaszak
materiały prasowe
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie rozpoczął przygotowania do Wielkanocy i już w najbliższy czwartek zaprasza na spektakl „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” Mikołaja z Wilkowiecka, w reżyserii Jarosława Gajewskiego i z dramaturgią Patryka Kenckiego.

Spektakl powstał dzięki koprodukcji Teatru im. Juliusza Osterwy i Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Jak tłumaczą twórcy - to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które łączy pracę ak-torów teatru repertuarowego z doświadczeniem aktorów, wykorzystujących nowatorskie praktyki teatralne. Dla odbiorcy religijnego inscenizacja misterium może stanowić przeżycie związane ze sferą sakralną. Dla osoby, której bliskie są rodzime tradycje kulturowe, będzie to możliwość kon-taktu z żywym zabytkiem. Dla wszystkich zaś – niezwykłą opowieścią, o tym jak życie zwycięża nad śmiercią.

„W lubelskiej adaptacji „Historyji...” twórcy łączą różne światy: sacrum i profanum, codzienność z religijnością, to co współczesne, z tym co dawne. To też wyjątkowe spotkanie aktorów teatru re-pertuarowego z Teatru im. Juliusza Osterwy z aktorami Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzieni-ce”. We wspólnej pracy zespół aktorski, budujący spektakl pracował zgodnie z zasadą wzajemności, która jest charakterystyczna dla gardzienickiego stylu.” - pisze organizator.

„Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Repertuar: 29 lutego 2024, godz. 19:00 | Teatralny czwartek 1 marca 2024, godz. 11:00 i 19:00 2 marca 2024, godz. 19:00 3 marca 2024, godz. 17:00 | Spektakl dla seniorów

Bilety od 20 do 95 zł. Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie internetowej

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pierwsza wielka wymiana książek w Chojnicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto