Siatkarze z Gimnazjum nr 17 najlepsi w Lublinie

PM
Zwycięska drużyna "17"
Zwycięska drużyna "17" materiał nadesłany
Do dużej niespodzianki doszło w rywalizacji piłki siatkowej chłopców w ramach Gimnazjady miasta Lublin. Najlepszą drużyną w naszym mieście została reprezentacja Gimnazjum nr 17.

Gimnazjum nr 17, to bardzo mała szkoła mieszcząca się w dzielnicy Tatary, uczy się w niej mniej niż 100 osób, ale może poszczycić się ogromnym sukcesem sportowym, jakim było zdobycie tytułu najlepszej drużyny siatkarskiej (w kategorii chłopców).

Rywalizacje w eliminacjach rozpoczęły się w grudniu. W roli faworytów tegorocznej edycji wymieniano drużyny z Gimnazjum nr 5, 16 oraz 18. Pomimo że reprezentacja Gimnazjum nr 17 w ubiegłym roku zajęła ostatecznie IV miejsce w Lublinie, nie była zaliczana do grona ewentualnych medalistów.

W meczach grupowych „lubelska 17” zanotowała same zwycięstwa. Pokonując kolejno w stosunku 2:0 (mecze rozgrywane są do 2 wygranych setów) Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 21, Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego oraz Gimnazjum nr 15, pewnie awansowała do grona najlepszych ośmiu zespołów w mieście.

O miano najlepszej drużyny w mieście gdzie grano systemem każdy z każdym wystąpiły reprezentacje następujących szkół: Gimnazjum nr 5, 6, 17, 16,10, 14, 21 oraz 18.

W pierwszym meczu zespół z Tatar pewnie pokonał Gimnazjum nr 14 w stosunku 2:0, następnie istny horror można było obejrzeć w pojedynku pomiędzy Gimnazjum nr 17 a Gimnazjum nr 16.

Zespół prowadzony przez Przemysława Makowskiego (Gimnazjum nr 17) prowadził z Gimnazjum nr 16 w pierwszym secie 24:22 by ostatecznie przegrać 27:25. Drugi set to miażdżąca przewaga Gimnazjum nr 16. Zawodnicy z „Czechowa” kontrolowali przebieg spotkania prowadząc już na początku różnicą 5-6 punktów. Wszystko układało się po ich myśli aż do stanu 24:15. Gdy wydawało się że mecz za chwilę się skończy, uczniowie z ulicy Maszynowej pokazali charakter i wolę walki. Kolejne zdobywane punkty z zagrywki oraz wykańczanie akcji atakiem po błędach przeciwników sprawiły że pewnie grający zawodnicy „16” stracili pewność siebie. Ostatecznie po nerwowej końcówce „17” wygrała seta 28:26 i doprowadziła do stanu 1-1 w setach. O zwycięstwie decydował tie break, w którym lepsi okazali się zawodnicy z „Tatar” wygrywając 15:12.

Kolejnym rywalem przyszłych mistrzów były reprezentacji Gimnazjum nr 5, 21, 10 oraz 6, które uległy w stosunku 0:2.

W meczu o pierwsze miejsce spotkały się zespoły Gimnazjum nr 17 oraz Gimnazjum nr 18. Oba zespoły w meczach o miejsca 1-8 nie doznały porażki. Ostatecznie w meczu stojącym na bardzo dobrym poziomie zwyciężyła „17” która pokonała przeciwników 2:1.

W nagrodę zwycięzcy otrzymali z rąk pani Agnieszki Kowalczyk (Wiceprezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego) dyplom oraz złote medale. Zwycięzcy, reprezentować będą nasze miasto w finale wojewódzkim który odbędzie się 1 kwietnia w Chełmie.

Gimnazjum nr 17 reprezentowali: Ligenza Michał, Gieroba Kacper, Janek Daniel, Łakota Łukasz, Kalinowski Kajetan, Kowalczyk Patryk, Zduńczyk Dominik oraz Cieszko Jakub. Trener: Makowski Przemysław.