Puchar Polski LZPN: Wieniawa pokonała Lubliniankę i awansowała do ćwierćfinału

Do sporej niespodzianki doszło w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, w którym występująca w "okręgówce" Wieniawa Lublin podejmowała lokalnego rywala - czwartoligową Lubliniankę. Faworyzowany zespół trenera Zbigniewa Grzesiaka przegrał 0:1 i odpadł z rywalizacji.

Szkoleniowiec czwartoligowca zdecydował się jednak oszczędzić swoich najlepszych zawodników na mecze ligowe, których w najbliższym czasie nie będzie brakowało. Piłkarze będą zmuszeni rozgrywać spotkania co trzy dni, gdyż muszą odrobić zaległości spowodowane żałobą narodową.

Poniedziałkowa potyczka nie była porywającym widowiskiem. Od pierwszego gwizdka sędziego lekką przewagę mieli podopieczni trenera Jerzego Wyroślaka i udokumentowali ją już w 11. minucie. Wtedy piłkę po dośrodkowaniu Rafała Bielaka do bramki skierował Paweł Prus. Do końca pierwszej części na boisku działo się niewiele, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Lepiej nie było po przerwie. Mimo aż czterech zmian jakich dokonał opiekun Lublinianki, jakość gry nie podniosła się na tyle, by wyrównać stan meczu. Ostatecznie występująca na co dzień w "okręgówce" ekipa Wieniawy pokonała w derbach Lubliniankę 1:0.