Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przy ul. Kunickiego ma powstać Biuro Obsługi Mieszkańców

Artur Jurkowski
Jacek Babicz
Bliżej do ratusza będą mieć mieszkańcy południowych dzielnic Lublina. Przy ulicy Kunickiego może powstać Biuro Obsługi Mieszkańców. Stworzenia terenowej filii urzędu chcą mieszkańcy. - Zabiegamy o to od lat - podkreśla Marcin Krupiński, przewodniczący zarządu dzielnicy Dziesiąta.

Bliżej do ratusza będą mieć mieszkańcy południowych dzielnic Lublina. Przy ulicy Kunickiego może powstać Biuro Obsługi Mieszkańców. Stworzenia terenowej filii urzędu chcą mieszkańcy. - Zabiegamy o to od lat - podkreśla Marcin Krupiński, przewodniczący zarządu dzielnicy Dziesiąta.

- To szalenie ułatwiłoby życie mieszkańcom. Mówimy o osobach zamieszkujących dzielnice: Dziesiąta, Abramowice, Głusk, Zemborzyce - dodaje Leszek Daniewski, radny PO, który złożył do prezydenta Lublina interpelację w sprawie powstania nowego BOM-u.

- Jesteśmy za. Rozważamy koncepcję utworzenia takich placówek w dwóch miejscach: na Dziesiątej oraz na Czechowie - zapewnia Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Problemem jest lokalizacja placówki. - Wskazaliśmy pomieszczenia przy ul. Kunickiego 59. Lokal jest idealnie położony. W pobliżu zbiegają się trasy autobusów dojeżdżających do Zemborzyc, Abramowic, Głuska - argumentuje Krupiński.

- Budynek jest jednak własnością prywatną, a chcielibyśmy raczej uniknąć generowania dodatkowych kosztów związanych z najmem. Będziemy szukać pomieszczeń w zasobach komunalnych - tłumaczy Kieliszek.

Chodzi o lokal o powierzchni 100-150 mkw. - Trudno będzie taki znaleźć w zasobach komunalnych. W 2008 r. wnioskowaliśmy, aby BOM powstał w budowanym wówczas komunalnym bloku przy ul. Mireckiego. Niestety, ratusz zlekceważył nasz pomysł - przypomina Krupiński.
Problemem są też pieniądze. W tegorocznym budżecie Lublina nie ma ani złotówki na uruchomienie BOM-ów na Dziesiątej czy Czechowie. - Ale w ciągu roku będą na pewno zmiany budżetu. To szansa na to, aby znaleźć potrzebne fundusze - ocenia Daniewski.

Obecnie na terenie Lublina są dwa dzielnicowe BOM-y: przy Filaretów (otwarty w 2005 r.) oraz Kleeberga (2007 r.). Do połowy roku ma rozpocząć działalność też trzeci - przy ul. Szaserów. - Można w nich m.in. odebrać dowód osobisty, złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy. Ponadto dokonać wszelkich formalności meldunkowych czy złożyć wniosek o dodatek mieszkaniowy - wylicza Kieliszek.


Nasze serwisy:
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto