18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd lubelskiej prasy - 26 marca

oprac.: DS
Małgorzata Genca
Zobacz, o czym przeczytasz 26 marca na pierwszych stronach lubelskich dzienników.

Kurier Lubelski
Tytuł: Podatnik na wagę złotówek

"Wypełniając PIT pomyśl o swojej gminie", "Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji" - apelują do swoich mieszkańców władze podlubelskich gmin. Wielu ludzi, choć mieszkają na ich terenie, podatki płacą w Lublinie, gdzie są zameldowani. Wójtowie chcą to zmienić.

Pan Marcin od ponad roku mieszka w Kalinówce (gmina Głusk) ale w dowodzie wciąż zapisany ma Lublin. - W Lublinie wciąż mam mieszkanie, które wynajmuję - tłumaczy. W podobnej sytuacji są jest wiele osób, które w ostatnich latach wybudowały domy w Konopnicy czy Jastkowie. - Zachęcamy więc mieszkańców - jeśli chcą jeździć po lepszych drogach na terenie gminy, chodzić po nowych chodnikach, pomóc w remontach szkół, niech płacą podatki tam, gdzie mieszkają- tłumaczy Bogusław Kukuryk, sekretarz Głuska.

Dziennik Wschodni
Tytuł: Wciąż zarabiamy najmniej w kraju

Pod względem zarobków nasze województwo jest na ostatnim, a Lublin na przedostatnim miejscu w Polsce. W 2011 r. średnio zarabialiśmy 2900 zł brutto.

Raport na temat zarobków w poszczególnych branżach i województwach firma Sedlak & Sedlak opublikowała już po raz 9.

W najnowszym Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń wzięli udział głównie ludzie młodzi (70 proc. miało nie więcej niż 35 lat) i z wyższym wykształceniem (73 proc.). Przepytano ponad 100 tys. osób.

W Lublinie średnia ich zarobków to 3020 zł* brutto. Mniej zarabia się tylko w Białymstoku (3000 zł). Jeszcze gorzej wypadamy jako województwo – z zarobkami na poziomie 2900 zł brutto zamykamy krajową stawkę.

Gazeta Wyborcza - Lublin
Tytuł: Trzeba 220 milionów

Ile pieniędzy potrzeba na budowę obwodnicy Kołbieli, dzięki czemu czas podróży do stolicy skróciłby się nawet o godzinę? Drogowcy w końcu to oszacowali, wyszło 220 milionów złotych.

Podczas naszej akcji, którą prowadziliśmy od października do końca lutego po to, by udrożnić przejazd między Lublinem a Warszawą, zebraliśmy prawie 25 ty. głosów za przyśpieszeniem prac nad obwodnicą mazowieckiej Kołbieli.

W przyszłym roku pojedziemy już z Piask do Kurowa drogą ekspresową, a dalej starą, wąską, dziurawą trasą. Najgorsze jest rondo w Kołbieli 40 km od stolicy, gdzie przecinają się drogi krajowe nr 17 (Lublin - Warszawa) i nr 50 (tranzytowa obwodnica stolicy między Górą Kalwarią a Mińskiem Mazowieckim). Żeby przebić się przez zbudowane w latach 90. rondo, w poniedziałki i piątki trzeba stać nawet godzinę.


Nasze serwisy:
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto