18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd lubelskiej prasy - 23 stycznia

oprac.: DS
sxc.hu
Zobacz, o czym na swoich pierwszych stronach piszą dzisiaj (23 stycznia) lubelskie dzienniki.

Kurier Lubelski

Tytuł: Szpital zapłaci milion za błąd

- To było pięć długich lat ciągłego rozdrapywania ran, stresu, bólu i łez. Skończyło się. Nareszcie... - mówi Katarzyna Łukasiewicz, mama 7-letniej dziś Hani. Tuż przed weekendem lubelski sąd przyznał dziewczynce milion złotych zadośćuczynienia i dożywotnią rentę w wysokości 8 tys. zł miesięcznie. Bo w wyniku błędu lekarskiego przyszła na świat z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym. To jedno z najwyższych takich odszkodowań w Polsce. Wyrok nie jest prawomocny.

Hania urodziła się 15 września 2004 roku (w 40. tygodniu ciąży) w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie.

Dziennik Wschodni

Tytuł: Lubelski tytoń i amerykański dług

Zamiast milionowych inwestycji – milionowe długi. Tak wygląda sytuacja Zakładów Tytoniowych w Lublinie. Pracownicy obawiają się, że firma może zbankrutować. Zarząd spółki konsekwentnie odmawia wyjaśnień: „Proszę o nas nie pisać, już wystarczy”.

Z księgi wieczystej ZTL wynika, że zaciągnęły one dług wobec firmy MS Global Funding z Nowego Jorku. W dokumentach widnieją trzy wpisy, dotyczące weksli wartości 2 mln dolarów amerykańskich każdy (6,7 mln zł). Pierwszy z nich miał być wykupiony do końca sierpnia ub. roku. – Nie udało się, więc komornik zablokował firmowe rachunki – usłyszeliśmy od pracowników firmy.

Gazeta Wyborcza Lublin

Tytuł: Pora na prokuratora

Dyrektorzy aresztów i więzień próbowali nie dopuścić do otwartego protestu przeciwko szefowi więziennictwa na Lubelszczyźnie, który miał obrażać podwładnych. Zdaniem związkowców dyrektorzy złamali prawo. Teraz zajmie się nimi prokuratura

To miał być pierwszy po 1989 roku protest więziennictwie nie o lepsze płace - zapowiadali w połowie grudnia przedstawiciele NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Do związku należy ponad jedna trzecia z ok. 27 tysięcy zatrudnionych.

Funkcjonariusze więzień i aresztów, podobnie jak policjanci, nie mogą strajkować. Prawo pozwala im za to na przykład wywiesić flagi w miejscu pracy. I właśnie w taki sposób chcieli pokazać swoje oburzenie i zaprotestować przeciwko temu co działo się w lubelskim więziennictwie w ub. roku.


Nasze serwisy:
Kronika policyjna Lubelszczyzny
Repertuar lubelskich kin
Lubelski informator miejski
Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto