Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Ogrodu Saskiego będzie droższa o prawie pół miliona

redakcja
redakcja
To, że prace mogą pochłonąć więcej niż 8,56 mln złotych ...
To, że prace mogą pochłonąć więcej niż 8,56 mln złotych ... Jacek Świerczyński
To, że prace mogą pochłonąć więcej niż 8,56 mln złotych wynikające z umów z wykonawcami Ratusz przyznał już w marcu. Wtedy nie było jednak wiadomo, o ile wzrosną koszty. Teraz kwota już jest znana, to 460 tys. złotych. O tyle wzrosnąć ma pula na Ogród Saski, o ile 17 października zaakceptuje to Rada Miasta.

Dlaczego przebudowa zdrożała? Magistrat tłumaczy, że dodatkowe okazały się konieczne zarówno w branży budowlanej, jak i zieleniarskiej.

– W przypadku zieleni wynika to z procesów życiowych roślin. Dodatkowe prace to zdejmowanie z drzew suchych gałęzi i konarów oraz wycinanie tych drzew, które obumarły – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Ponadprogramowe roboty budowlane dotyczą m.in. oczek wodnych. – W pierwotnej wersji dokumentacji nie był uwzględniony staw górny, a w jego przypadku analiza wykazała, że znacząco pogorszył się stan techniczny jego niecki i okazało się konieczne jej uszczelnienie – dodaje Krzyżanowska.

. Dokumentacja, która była podstawą do zlecenia robót w Ogrodzie Saskim nie uwzględniała również odnowienia kapliczki znajdującej się przy wejściu do parku naprzeciw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Okazało się jednak, że z budowli zaczął odpadać tynk i miasto postanowiło dopisać ją do zakresu prac. Także to podniosło koszty przebudowy.

Mimo to miasto w ślad za wykonawcami zapowiada, że cała przebudowa zakończy się w przewidzianym wcześniej terminie, czyli jeszcze w październiku. Taka data widnieje w umowach z wykonawcami. Rozpoczynając remont miasto dawało nadzieję, że prace mogą zakończyć się przed czasem, ale później, m.in. z powodu przedłużającej się zimy okazało się to niemożliwe.

Na razie nie jest znany planowany termin otwarcia parku dla lublinian, po zakończeniu prac konieczny będzie ich odbiór techniczny, spisanie odpowiednich protokołów i usunięcie ewentualnych usterek i niedociągnięć.

Dominik Smaga

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto