Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Profesor Józef Zając został ponownie senatorem RP

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Znamy wyniki wyborów do Senatu RP w okręgu nr 18 obejmującym pow. chełmski, krasnostawski i włodawski oraz miasto na prawach powiatu Chełm. Senatorem ponownie został prof. Józef Zając startujący z własnego komitetu.

Wybrany na senatora w okręgu numer 18 prof. Józef Zając będzie zasiadał w Senacie po raz czwarty. Był bowiem senatorem VIII, IX i X kadencji. Od trzech kadencji pełni mandat senatora nie pobierając uposażenia senatorskiego.

Prof. Józef Zając zdobył 50 763 gł.(44,09%), pokonując Kamilę Grzywaczewską z KW PiS - 46 754 gł. (40,61%) oraz Jolantę Dudę 17 623 gł (15,31%)

- Z ogromną radością i pokorą przyjmuję wiadomość o moim zwycięstwie. Jest to dla mnie nie tylko wielki zaszczyt, ale przede wszystkim motywacja do dalszej ciężkiej pracy na rzecz naszego regionu i całej Polski.(...) Obiecuję, że nie zawiodę tego zaufania i będę kontynuował pracę z jeszcze większym zaangażowaniem - napisał na swoim Facebooku - senator Józef Zając.

Zdaniem wielu osób zwyciestwo senatora Józefa Zająca to efekt jego pracy na rzecz rozwoju nie tylko chelmskiej uczelni, ale też całego regionu oraz prowadzonej nieagresywnej kampanii opartej na programie wyborczym i wzajemnym szacunku.

Od 2001 r. jest związany z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie( obecnie Państwowa Akademia Nauk Stosowanych), której był założycielem i pierwszym rektorem w latach 2001-2016. Aktualnie pełni funkcję prorektora ds. rozwoju tej Uczelni. Zainicjował i koordynował powstanie, pierwszego na Ziemi Chełmskiej, Akademickiego Portu Lotniczego oraz lotniska Depułtycze Królewskie (EPCD).

Jest matematykiem, specjalistą z zakresu zastosowań analizy zespolonej i ekonomii matematycznej. W swoim dorobku ma ponad 130 prac naukowych opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych, 2 podręczniki z zakresu nawigacji i frazeologii lotniczej, jeden z zakresu organizacji szkolnictwa wyższego oraz współautorstwo czterech zgłoszeń patentowych, związanych z koncepcjami modelowania matematycznego problemów technicznych.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Profesor Józef Zając został ponownie senatorem RP - Chełm Nasze Miasto

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto