Pływanie: Orlik Lublin zdominował mistrzostwa województwa

35 medali, a w tym aż 11 złotych –to dorobek pływaków Orlika Lublin w mistrzostwach województwa, które w weekend odbyły się w Puławach. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również ekipa MTP Lublinianka, która wywalczyła 22 krążki.

Najlepszymi zawodnikami imprezy zostali wybrani reprezentanci Orlika: Adrianna Rudawska oraz Łukasz Korgul. Oboje, w swoich kategoriach, uzyskali również najlepsze indywidualne wyniki. Aleksandra w rywalizacji dwunasto i trzynastolatek na dystansie 800 metrów stylem dowolnym uzyskała czas 9.04,94. Natomiast Łukasz, w kategorii open, dystans 50 metrów stylem dowolnym pokonał w czasie 22,66.

Innym lubelskim akcentem weekendowej imprezy było zwycięstwo w klasyfikacji multimedalistów Ludwiki Szynal ze Skarpy Lublin. 15-letnia zawodniczka w Puławach zdobyła aż siedem złotych medali. Łącznie w puławskich mistrzostwach wystartowało 150 zawodników i zawodniczek z 14 klubów naszego województwa.