Pływanie: Lublinianie z medalami mistrzostw województwa

Bardzo udany występ w mistrzostwach województwa lubelskiego w pływaniu zaliczyli reprezentanci Orlika Lublin. W imprezie, która w miniony weekend odbyła się w pływalni OSiR w Zamościu zawodnicy i zawodniczki z Lublina zdobyli łącznie trzynaście medali. Aż osiem z nich to złote krążki.

W zawodach wystartowało łącznie ponad 200 osób z 15 klubów z naszego regionu. Organizatorzy podkreślali, że ta liczba robi wrażenie, gdyż do tej pory frekwencja była zdecydowanie słabsza.

W klasyfikacji na najlepszych pływaków mistrzostw zwyciężyła Anna Kozak z Orlika Lublin, która startowała w kategorii 10-latków. Z kolei w klasyfikacji 11-latków najlepszy był Jakub Kubiś, który również reprezentuje barwy Orlika.

Na pochwały zasługują również inni pływacy z naszego miasta. W rywalizacji dziewcząt (10 lat) na najniższym stopniu podium znalazła się zawodniczka Lublinianki – Weronika Śliczniak. Jej klubowy kolega – Paweł Żmuda w kategorii 11-latków również zajął trzecią lokatę.