MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Platforma Sztuk Performatywnych: Zgłoś się i zostań rezydentem!

Ewelina Krawczyk
Ewelina Krawczyk
materiały prasowe
Do 1 września macie szansę, by aplikować do Programu Rezydencji i Praktyk realizowanego przez Wschodnioeuropejską Platformę Sztuk Performatywnych. To szansa na zdobycie doświadczenia w organizacji dużych wydarzeń kulturalnych.

W tym roku Wschodnioeuropejska Platforma Sztuk Performatywnych (EEPAP) proponuje 11 rezydencji i praktyk, które odbędą się jesienią i zimą w instytucjach i na festiwalach w Polsce, Bośni i Hercegowinie oraz Rumunii.

- Praktyki i rezydencje są jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez EEPAP, ponieważ dają szansę młodym twórcom i badaczom teatru oraz tańca praktycznego poznania sposobów pracy rówieśników w rozmaitych krajach Europy Środkowej i Wschodniej - uważa Marta Keil, kuratorka projektu. - Co więcej, organizowane są we współpracy z ważnymi festiwalami i ośrodkami sztuk performatywnych w regionie, co oznacza, że młodzi praktykanci i rezydenci będą mogli bezpośrednio zapoznać się ze sposobem i systemem pracy najważniejszych europejskich wydarzeń z dziedziny teatru i tańca oraz obserwować z bliska pracę najlepszych kuratorów i artystów. Dla naszych partnerów jest to ważna szansa rozszerzenia grupy swoich współpracowników o młodą, utalentowaną osobę z innego państwa, innej kultury, poznanie jej opinii oraz współpracy przy konkretnym projekcie.

EEPAP skierowany jest do osób związanych z festiwalami sztuk performatywnych, reprezentujących niezależne instytucje sztuk performatywnych oraz projekty z państw Partnerstwa Wschodniego, krytyków zajmujących się tematyką współczesnego teatru czy scenografów spektakli tanecznych. Dla tych osób przygotowanych jest 11 rezydencji i praktyk. Wśród programów, w których można wziąć udział są m.in. lubelskie Konfrontacje Teatralne, Festival Temps D'Images w Rumuni czy Dialog we Wrocławiu (Międzynarodowy Festiwal Teatralny).

Warunkiem wzięcia udziału w rezydencjach jest znajomość języka angielskiego, ponadto aplikacje muszą się składać z: listu motywacyjnego, CV, krótkiego podsumowania dotychczasowego doświadczenia zawodowego i wypełnionej karty zgłoszeniowej, którą znajdziecie tutaj. - Dla Komisji najważniejszym elementem wniosku będzie list motywacyjny i dotychczasowe cv - szukamy osób wyróżniających się pasją - dodaje Keil. Zgłoszenia należy przesłać do 1 września na adres: [email protected] z kopią na adres [email protected].

Opis programów wraz z dodatkowymi informacjami znajdziecie na stronie organizatora.


Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Johnny Wactor nie żyje. Tragiczna śmierć znanego aktora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto