Piotrcovia - SPR Safo 26:34

Szybko piłkarki ręczne SPR Safo Lublin przeprawiły się przez ćwierćfinały fazy play-off ekstraklasy. W drugim spotkaniu mistrzynie Polski wygrały w Piotrkowie Trybunalskim 34:26 i awansowały do półfinałów.

Spotkanie było wyrównane do 10 minuty, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Po kwadransie gry, lublinianki prowadziły 10:7, a w końcówce pierwszej połowy zaczęły "odjeżdżać" rywalkom. Do przerwy było 18:13.

W drugiej odsłonie podopieczne trenerów Jana Packi i Edwarda Jankowskiego powiększyły przewagę i ostatecznie wygrały różnica ośmiu goli. Dobre humory zmąciła nieco kontuzja Małgorzaty Rola. Lubelska skrzydłowa nabawiła się urazu nosa i musiała opuścić parkiet.

W pierwszym meczu rozegranym w sobotę SPR wygrało 41:27 i awansowało do półfinału rozgrywek. Tam zmierzy się z Zagłębiem Lubin, albo Finepharm Jelenia Góra. O losach tej rywalizacji zadecyduje dodatkowe, trzecie spotkanie.