Piłkarska klasa okręgowa: Udany weekend drużyn z Lublina

Bardzo udany weekend zaliczyły drużyny z Lublina, które występują w klasie okręgowej. W meczu na szczycie Wieniawa pokonała Czarnych Dęblin 2:1, a piłkarze Sławinu okazali się lepsi od Opolanina, zwyciężając w Opolu Lubelskim 1:0. Remis 1:1 z Piaskovią Piaski na własnym terenie zaliczyły natomiast rezerwy Motoru.

Bez wątpienia największym wydarzeniem czternastej serii gier był pojedynek walczących o awans Wieniawy i Czarnych. Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie nie mają czego żałować. Piłkarze obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko okraszone trzema golami. Pierwszy padł w 27. minucie. Wtedy prowadzenie gospodarzom dał Piotr Baran.

Dwie minuty po zmianie stron było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafał Bielak, dla którego było to jedenaste trafienie w tym sezonie. Nadzieje gości na korzystny rezultat odżyły w 82. minucie, kiedy kontaktową bramkę strzelił Michał Walendziak. Jak się jednak okazało był to jednak tylko gol honorowy i to Wieniawa dopisała do swojego dorobku trzy „oczka”.

Wieniawa Lublin – Czarni Dęblin 2:1 (1:0)
Bramki: Baran 27, Bielak 47 – Walendziak 82

Opolanin Opole Lubelski – Sławin Lublin 0:1 (0:0)
Bramka: Hołysz 62

Motor II Lublin – Piaskovia Piaski 1:1 (0:1)
Bramki: Wilawer 70 - Szklarz 28