Piłkarska klasa okręgowa: Porażka Wieniawy ze wzmocnionym Motorem II

MarcinMMM
MarcinMMM
W okręgowych derbach Lublina, które rozegrano dzisiaj na stadionie przy ul. Leszczyńskiego miejscowa Wieniawa przegrała z rezerwami Motoru 2:4. Była to pierwsza porażka zespołu Jerzego Wyrobka na własnym stadionie w tegorocznych rozgrywkach.

Motor II do dzisiejszego meczu przystąpił wzmocniony zawodnikami pierwszej drużyny. Na pierwszego gola kibice czekali niespełna cztery minuty. Prowadzenie Wieniawie dał jej najskuteczniejszy piłkarz - Rafał Bielak, dla którego było to dziesiąte trafienie w tym sezonie. Motorowcy odpowiedzieli bramką Stalęgi w 10. minucie. Jeszcze przed przerwą goście dwukrotnie pokonali bramkarza Wieniawy – Andrzeja Zdunka i do szatni schodzili z prowadzeniem 3:1.

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało, a obie ekipy zdobyły po jeszcze jednej bramce. Ostatecznie więc liderująca Wieniawa uległa rezerwom Motoru 2:4.

W rozegranych dzisiaj meczach 11. kolejki nie brakowało niespodzianek. Oprócz porażki lidera, wpadkę zaliczyło Polesie Kock, które przegrało na wyjeździe z Górą Puławską 0:1. Cenny punkt z Gościeradowa wywieźli natomiast piłkarze Sławinu Lublin, którzy zremisowali z miejscowym LKS 0:0.