Piłkarki SPR wygrały!

Piłkarki ręczne SPR Asseco BS Lublin pokonały na wyjeździe Start Elbląg 34:33. To dziesiąte zwycięstwo lublinianek w sezonie i zarazem najmniej okazała z dotychczasowych wygranych.

Faworyt tego spotkania był jeden. Trudno było sobie wyobrazić, by niepokonany w lidze SPR mógł przegrać w Elblągu.

Od początku spotkania ton rywalizacji nadawały lublinianki, które wypracowały sobie kilkubramkową przewagę.

W 23 minucie gospodynie doprowadziły do remisu 12:12, ale mistrzynie Polski ponownie objęły prowadzenie wygrywając pierwszą połowę 18:14. W 40 minucie podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego prowadziły już różnicą sześciu goli (25:19), w końcówce jednak o mały włos nie straciły całej przewagi. Na dwie i pół minuty przed końcem rywalki odrobiły straty i przegrywały tylko jedną bramką. Lublinianki zachowały jednak zimną krew i odniosły minimalne zwycięstwo.