Piłkarki MKS Selgros Lublin przegrały z Pogonią Szczecin (ZDJĘCIA)

Krzysztof Nowacki
Piłkarki MKS Selgros Lublin przegrały z Pogonią Szczecin
Piłkarki MKS Selgros Lublin przegrały z Pogonią Szczecin Jakub Hereta
Piłkarki ręczne MKS Selgros przegrały we własnej hali z Pogonią Szczecin i jest to pierwsza porażka lublinianek w tym sezonie

Zespół ze Szczecina, jako jedyny w tym sezonie, odebrał punkty lubelskim mistrzyniom. W pierwszej rundzie Pogoń zremisowała na własnym parkiecie. Rewanż potwierdził, że drużynie trenera Adriana Struzika dobrze się gra przeciwko MKS Selgros i wczoraj w hali Globus Pogoń zgarnęła już całą pulę.

Chociaż na boisku spotkały się dwie czołowe drużyny superligi, mecz był przeciętnym widowiskiem, szczególnie w pierwszej połowie. Z obu stron widzieliśmy dużo biegania, z którego najczęściej niewiele wynikało. Zawodniczki w tym pośpiechu popełniały proste błędy, a przede wszystkim niemiłosiernie myliły się przy rzutach. Dużą zasługę w tak skromnym dorobku bramkowym MKS po pierwszej połowie miała golkiperka Pogoni Sołomija Szywierska, która od pierwszej minuty świetnie odczytywała zamiary lubelskich piłkarek.

Mistrzynie Polski nie potrafiły rzucić bramki między 16 a 27 minutą i rywalki w tym czasie "odjechały" na cztery bramki. Taką też przewagą szczecinianki wygrały pierwszą połowę.

Na początku drugiej części przyjezdne jeszcze powiększyły przewagę o dwa trafienia, a w 35. minucie wygrywały różnicą aż siedmiu bramek (17:10).

Lublinianki do walki poderwała Aleksandra Baranowska, która zmieniła w bramce Dzhukevą. Pogoń przez cztery minuty nie potrafiła rzucić gola, a Baranowska w tym czasie miała cztery udane interwencje.

MKS do końca walczył o zwycięstwo, ale w końcówce skutecznie zagrał duet Agata Cebula - Małgorzata Stasiak i Pogoń obroniła przewagę.