Piłka ręczna: SPR Lublin – Piotrcovia Piotrków Tryb. 25:22

W meczu 5. kolejki ekstraklasy kobiet szczypiornistki lubelskiego SPR pokonały przed własną publicznością Piotrcovię Piotrków Trybunalski 25:22. Było to piąte z rzędu ligowe zwycięstwo naszej drużyny w tym sezonie.

Już przed spotkaniem mówiło się, że lublinianki nie będą miały łatwego zadania. Piotrcovia jest bowiem silnym rywalem i obok Zagłębia Lubin i SPR jest wymieniana jako jeden z faworytów rozgrywek.

Mecz fatalnie rozpoczęły gospodynie, które na początku przegrywały już 1:4. Po kilku minutach strata została zniwelowana, ale przed końcem pierwszej odsłony drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego osiągnęła przewagę i na przerwę schodziła z prowadzeniem 15:12.

Po zmianie stron podopieczne trenera Grzegorza Gościńskiego wzięły się w garść i rozpoczęły odrabianie strat. W 39. minucie po trafieniu Krystiny Replewskiej SPR pierwszy raz w tym meczu wyszedł na prowadzenie (17:16). W kolejnych minutach nasze mistrzynie podwyższyły prowadzenie i ostatecznie pokonały Piotrcovię 25:22.

Najlepszą punktującą czwartkowej potyczki była zawodniczka zespołu przyjezdnych – Agata Wypych, która zdobyła siedem bramek. W lubelskim zespole po pięć trafień zaliczyły: Sabina Włodek i Krystina Replewska, a Małgorzata Majerek sześciokrotnie umieszczała piłkę w bramce przeciwniczek.

Dzięki wygranej nad Piotrcovią ekipa z Lublina umocniła się na pozycji lidera rozgrywek. W następnej kolejce do Lublina przyjedzie kolejny wymagający rywal – Zagłębie Lubin. To spotkanie zostało zaplanowane na sobotę, 24 października.