Piłka ręczna: SPR Lublin jedną nogą w finale Pucharu Polski

Maciej Tomczak
Szczypiornistki SPR Lublin wygrały na wyjeździe 37:26 z Politechniką Koszalin w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski. Rewanż w środę, także w Koszalinie.

Początek wtorkowego spotkania był wyrównany, ale od 10 minuty lublinianki zaczęły powiększać niewielką przewagę. Po kwadransie mistrzynie Polski wygrywały już 9:5, a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadziły już różnicą ośmiu goli (14:6). Gospodynie zdołały jednak nieco zniwelować straty i do przerwy przegrywały "tylko" 10:16.

Po zmianie stron trener Grzegorz Gościński dał pograć zmienniczkom. Mimo to gra lublinianek nie uległa znaczącej zmianie, a drużyna zdołała powiększyć przewagę i ostatecznie wygrała różnica dziewięciu bramek, zapewniając sobie solidną zaliczkę przed rewanżem. Drugi mecz zostanie rozegrany także w Koszalinie w środę o godz. 17.