Piłka ręczna: Politechnika Koszalin – SPR Lublin 23:34

Piłkarki ręczne SPR Lublin kontynuują swoją świetną serię. W spotkaniu 12. kolejki ekstraklasy kobiet lublinianki pokonały w Koszalinie miejscową Politechnikę 34:23, notując tym dwunaste z rzędu zwycięstwo w sezonie.

Po dwóch ostatnich wygranych szczypiornistki koszalińskiej Politechniki zapowiadały, że są w stanie pokusić się o niespodziankę i zatrzymać mistrzynie Polski. Już pierwsze minuty sobotniej potyczki zweryfikowały jednak plany gospodyń, gdyż przewagę osiągnęły podopieczne Grzegorza Gościńskiego. Dzięki konsekwentnej grze przyjezdne „odskoczyły” na kilka bramek i systematycznie powiększały przewagę. Na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu SPR 19:11.

Drugie trzydzieści minut nie przyniosło przełomu i w efekcie nasza drużyna mogła spokojnie prowadzić grę i utrzymywać przewagę na poziomie dziesięciu „oczek”. Ostatecznie lublinianki pokonały gospodynie 34:23 i umocniły się na prowadzeniu w ligowej stawce.