Piłka ręczna: Piotrcovia wzięła rewanż i wygrała dwa sparingi z SPR

MarcinMMM
MarcinMMM
Wczoraj piłkarki ręczne SPR Lublin i Piotrcovii Piotrków Trybunalski miały okazję ponownie przećwiczyć różnego rodzaju elementy taktyczne. W hali Globus rozegrano dwa sparingi (nietypowo połowa trwała 20 minut), w których górą były przyjezdne. Piotrcovia wygrała 19:16 i 22:17, biorąc tym samym rewanż za wtorkową porażkę 23:31.

W pierwszym środowym meczu trener Grzegorz Gościński wystawił najmocniejszy skład, ale co nie powinno dziwić, nie grał on na swoim najwyższym poziomie. Piłkarki starały się przećwiczyć głównie zagrywki, które na pewno przydadzą się im podczas spotkań w lidze i pucharach. Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem Piotrcovii 19:16.

Podczas drugiej potyczki opiekun lublinianek dał szansę gry głównie tym zawodniczkom, które z różnych względów grały ostatnio mniej oraz piłkarkom pierwszoligowych rezerw. Na parkiecie pojawiły się m.in. Olga Figiel, Katarzyna Witkowska czy Katarzyna Więciorek. U zawodniczek, które nie mają na co dzień z drużynami pokroju Piotrcovii widać było brak doświadczenia, lecz na pewno była to dla nich pożyteczna lekcja.

SPR Lublin - Piotrcovia 16:19 (10:8)
SPR: Jurkowska - Małek 6, Marzec 3, Majerek 2, Włodek 2, Rukaite 1, Malczewska 1, Wojtas 1

SPR Lublin - Piotrcovia 17:22 (10:12)
SPR: Sadowska - Wojtas 3, Wolska 3, Wojdat 2, Duran 2, Figiel 2, Więciorek 2, Malczewska 1, Rukaite 1, Witkowska 1