Piłka ręczna: FKC Alcoa - SPR Lublin 27:24

W pierwszym meczu III rundy europejskiego pucharu EHF piłkarki SPR Lublin przegrały na Węgrzech z AKC Alcoa 24:27. Rewanż 7 listopada odbędzie się w Lublinie.

Już przed spotkaniem trenerzy naszej drużyny mówili, że Alcoa nie będzie łatwym rywalem. To potwierdziło się w sobotę na parkiecie. Początek nie zapowiadał jednak większych problemów.

Po kilku minutach podopieczne Grzegorza Gościńskiego wyszły na prowadzenie, ale gospodynie szybko zniwelowały straty. Do końca pierwszej części trwała równa walka, która zakończyła się prowadzeniem zespołu Alcoa 13:12.

W drugiej połowie lublinianki nie odpuszczały, dzięki czemu gospodynie nie były w stanie odskoczyć na więcej punktów. Niestety, kilka minut przed końcem nasze mistrzynie pozwoliły na zbyt wiele węgierkom, które bezwzględnie to wykorzystały i ostatecznie zwyciężyły 27:24.

W sobotę najlepszą zawodniczką SPR była Sabina Włodek, która zdobyła sześć bramek.