Piłka ręczna: AZS AWF Wrocław – SPR Lublin 23:27

MarcinMMM
MarcinMMM
Szczypiornistki SPR Lublin wykonały plan minimum i pokonały AZS AWF Wrocław 27:23. Zwycięstwo lubliniankom nie przyszło jednak łatwo, gdyż ambitnie grające gospodynie wierzyły w sprawienie niespodzianki.

Zespół trenera Grzegorza Gościńskiego do czwartkowego pojedynku przystąpił bez kontuzjowanych: Moniki Marzec, Agnieszki Wolskiej i Kamili Skrzyniacz. Swój oficjalny debiut w barwach SPR zaliczyła za to Alesia Mihdaliova.

Początek meczu był niezwykle wyrównany. Faworyzowane lublinianki wyraźnie oszczędzały siły przed piątkowym starciem w Jeleniej Górze. Fakt ten skrzętnie wykorzystywały piłkarki AZS AWF, które prowadziły nawet 14:12. Nasza drużyna potrafiła jednak odrobić tę stratę z nawiązką i na przerwę schodziła z prowadzeniem 16:14.

Druga odsłona rozpoczęła się od znacznej przewagi przyjezdnych.

Lublinianki przez kilka minut nie pozwalały rozwinąć skrzydeł miejscowym zawodniczkom. Po zdobyciu kilku bramek przewagi, zespół trenera Gościńskiego spuścił jednak z tonu. W efekcie SPR wygrał dzisiejszy mecz skromnie, 27:23.

We Wrocławiu najlepszą piłkarką okazała się Krystsina Replewska, która zdobyła osiem bramek.