Piłka nożna: Szalony pościg i zwycięstwo Lublinianki

Kibice, którzy w sobotę wybrali się na mecz czwartej ligi pomiędzy Lublinianką Lublin, a Hetmanem Żółkiewka nie mają czego żałować. Po świetnym widowisku gospodarze wygrali 3:2, mimo że do przerwy to Hetman prowadził 2:0.

Już dwanaście minut po pierwszym gwizdku sędziego zawodnicy outsidera rozgrywek cieszyli się z prowadzenia, które dał im Andrij Nikonowicz. Na kolejnego gola nie trzeba było czekać długo. W 15. minucie prowadzenie gości podwyższył Sergiej Ivliev. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć z gry więcej mieli gracze Hetmana.

W przerwie w szatni gospodarzy musiały paść mocne słowa, gdyż w drugich czterdziestu pięciu minutach lublinianie nie przypominali zespołu z pierwszej części. Ambicja, wola walki i szybka gra sprawiły, że podopieczni trenera Zbigniewa Grzesiaka zdobyli trzy bramki i pokonali swoich rywali. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Góral, a raz Stefan Kucharzewski.

W sobotę piłkarze Lublinianki przebyli więc drogę z piekła do nieba. Najistotniejsze jest jednak to, że nasza drużyna odskoczyła od strefy spadkowej. Tym bardziej, że w następnej kolejce ekipa z Wieniawy zagra na wyjeździe z liderem - Chełmianką Chełm. Tam o wywalczenie korzystnego rezultatu będzie bardzo ciężko.