Piłka nożna: Podbeskidzie Bielsko-Biała – Motor Lublin 0:0

MarcinMMM
MarcinMMM
W przedostatniej kolejce I ligi piłkarze Motoru Lublin wywalczyli punkt na boisku Podbeskidzia Bielsko-Biała. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Zdobyty punkt jest sporą niespodzianką. Gospodarze walczą bowiem o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy i dla nich był to praktycznie mecz o życie. Podopieczni trenera Bogusława Baniaka stawili jednak silny opór i sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę.

W przeciągu całego meczu więcej z gry mieli jednak miejscowi. Już w 7. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Dariusz Kołodziej, ale futbolówka po jego uderzeniu z około 30 m przeleciała obok bramki. Chwilę później żółto-biało-niebieskich przed stratą gola uchronił Łukasz Gieresz. Golkiper ekipy z Lublina w świetnym stylu obronił strzał przewrotką Sylwestra Patejuka.

Przez pierwsze czterdzieści minut atak Motoru praktycznie nie istniał.

Nic więc dziwnego, że trener Baniak jeszcze przed przerwą zdjął Dominika Płazę, dla którego był to pierwszy występ w wyjściowej jedenastce w tym sezonie. W jego miejsce na placu gry pojawił się Marek Fundakowski. Wypożyczony z Korony Kielce snajper mógł zaliczyć „wejście smoka”, gdyż stanął przed szansą strzelenia gola, lecz chybił.

Po zmianie stron boiskowe wydarzenia wyglądały podobnie, jak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Atakującym zawodnikom trenera Roberta Kasperczyka brakowało jednak skuteczności. Najlepsze okazje zmarnowali Kołodziej i Matejuk. Obaj trafili bowiem w słupek bramki Dawida Dłoniaka, który w przerwie wszedł w miejsce Gieresza.

W drugiej części lublinianie również mieli swoją szansę na bramkę.

W 65. minucie oko w oko z Richardem Zającem stanął Fundakowski, lecz uznawany za jednego z najlepszych golkiperów zaplecza ekstraklasy Słowak, popisał się skuteczną interwencją.

W sobotę ostatni akcent pierwszoligowych rozgrywek. Motor na własnym stadionie podejmie zespół ŁKS Łódź.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Motor Lublin 0:0
Podbeskidzie: Zajac – Gorkiewicz, Dancik, Broniewicz, Osiński – Malinowski (75' Żyła), Jarosz, Kołodziej, Matawu – Ncube (56' Matusiak), Patejuk.
Motor: Gieresz (46' Dłoniak)– Falisiewicz, Ptaszyński, Maciejewski, Syroka – Adamiec, Kursa, Żmuda, Popławski, Król (76' Białek) – Płaza (35' Fundakowski).
Żółte kartki: Dancik (Podbeskidzie).
Sędziował: Zygmunt (Jarosław).