Piłka nożna: Pewne zwycięstwo "lublinianek"

makolublin
makolublin
Piąta kolejka w ramach eliminacji kadr wojewódzkich do mistrzostw Polski dziewcząt w piłce nożnej zapowiadała się bardzo ciekawie. Młode piłkarki z naszego regionu walczyły o komplet punktów na dawnym stadionie Korony w Kielcach.

Trzeciego maja reprezentacje kadr wojewódzkich w piłce nożnej walczyły o kolejne punkty w eliminacjach do mistrzostw Polski. Po czterech kolejkach, podopieczne trenera Przemysława Makowskiego prowadziły w swojej grupie z kompletem punktów. Po ostatnim zwycięstwie 2:0 nad Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej, piłkarki z naszego regionu zapewniły sobie awans do półfinałów tegorocznych rozgrywek.

Mecz ze Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej był dobrym sprawdzianem dla nowopowołanych zawodniczek z regionu.

- Do tego spotkania przygotowywaliśmy się juz od 30 kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzięki bardzo dobrym warunkom mogliśmy realizować swoje założenia. Wiedzieliśmy, że w przypadku zwycięstwa, bedziemy o krok od zajęcia pierwszego miejsca w grupie, które pozwoliłoby zagrać w półfinałach z teoretycznie słabszymi przeciwniczkami - mówi Makowski.

Mecz w Kielcach ułożył sie po myśli naszego szkoleniowca. Już w 11 minucie Klaudia Lefeld (PN Motor Lublin), otworzyła wynik spotkania. Na 2:0 w 15 minucie podwyższyła Agata Wołos (KS Sparta Rejowiec). Jeszcze przed przerwą mocnym strzałem w długi róg bramki, Wołos uzyskała swoje drugie trafienie. A w 26 minucie spotkania z rzutu wolnego kolejny raz w tym meczu bramkarkę ŚwZPN pokonała Lefeld.

Do przerwy lublinianki prowadziły 4:0 i kontrolowały przebieg spotkania. W drugiej części meczu gospodynie przeprowadziły kilka groźnych sytuacji, jednak dobrze dysponowana Dominika Gomółka (UKS Sokół Radzyń Podlaski) stawała na wysokości zadania. Niestety w 47 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gospodynie strzeliły, jak się później okazało jedynego gola w tym meczu.

Zwycięstwo w Kielcach 4:1, sprawiło że przed ostatnią kolejką spotkań reprezentacja LZPN ma trzy punkty przewagi nad Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej.
W ostatniej kolejce obie te drużyny zagrają o pierwsze miejsce w grupie.