Piłka nożna: Motor przegrał sparing z Koroną Kielce

Meczem z ekstraklasową Koroną Kielce piłkarze pierwszoligowego Motoru Lublin rozpoczęli serię meczów sparingowych. We wtorek, na bocznym boisku przy ul. Ściegiennego w Kielcach podopieczni trenera Mirosława Kosowskiego ulegli miejscowym 1:2.

Wynik spotkania w 8. minucie otworzył nowy nabytek kielczan - Łukasz Maliszewski, który ostatnio reprezentował pierwszoligowy GKP Gorzów Wielkopolski. Dwie minuty później do remisu doprowadził Marcin Popławski, który formalnie jest piłkarzem... Korony, z której do czerwca jest wypożyczony do Motoru.

Remis utrzymywał się do 78. minuty. Wtedy decydującą o losach spotkania bramkę zdobył Ukrainiec Dmitro Browkin, który od wczoraj przebywa na testach w zespole beniaminka ekstraklasy.

Podczas dzisiejszego sparingu trener Mirosław Kosowski przyglądał się kilku testowanym zawodnikom. W Motorze zagrali m.in. bramkarz Erwin Sak (ostatnio walijski Wrexham), obrońca Tomasz Puchrowicz (Naprzód Jędrzejów), pomocnicy: Maciej Górecki (Korona Kielce), Łukasz Kaczmarek (ostatnio Hetman Zamość) i Kacper Syczewski (Orlęta Reda) oraz napastnik Marek Fundakowski (ostatnio Hetman Zamość). Opiekun lubelskiego w ciągu kilku najbliższych dni powinien podjąć decyzję w sprawie testowanych zawodników.

Już w sobotę piłkarze lubelskiego pierwszoligowca rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem ich przeciwnikiem będzie występujący o dwie klasy niżej - Radomiak Radom.