Piłka nożna: Motor Lublin - Stal Stalowa Wola 1:1 (relacja, zdjęcia)

Za trzecim podejściem piłkarzom lubelskiego Motoru udało się rozegrać ligowe spotkanie ze Stalą Stalowa Wola. Mecz, który wcześniej dwukrotnie przekładano zakończył się remisem 1:1.

Starcie obu drużyn miało zainaugurować piłkarską wiosnę w lublinie, jednak 14 marca murawa stadionu przy Al. Zygmuntowskich nie nadawała się do gry. Mecz przełożono na 14 kwietnia, ale w tym terminie ogłoszono żałobę narodową po tragedii w Kamieniu Pomorskim. Ostatecznie spotkanie udało się rozegrać za trzecim podejściem.

Początek meczu ułożył się korzystnie dla gości, którzy jednej z pierwszych akcji na bramkę Motoru cieszyli się z prowadzenia.

Z lewej strony pola karnego dośrodkowywał Konrad Cebula, a Abel Salami przy biernej postawie lubelskich obrońców z bliska wpakował piłkę do siatki.

Przez pierwszy kwadrans zarysowała się przewaga gości. W lubelskiej ekipie jako pierwszy sygnał do ataku w 18 minucie dał Łukasz Misztal, ale jego uderzenie z rzutu wolnego za bramkę wybił bramkarz Stali Tomasz Wietecha. Po chwili „główkował” Dawid Ptaszyński, ale ponownie na posterunku był golkiper rywali.

W 26 minucie przyjezdni byli bliscy podwyższenia, ale strzał Kamila Karcza z ostrego kąta trafił w boczną siatkę lubelskiej bramki.

W odpowiedzi strzelał Kamil Oziemczuk, ale pewną interwencją popisał się Wietecha. Podobnie było po uderzeniu Marcina Syroki. Pod koniec pierwszej połowy bramkarza gości wyręczył… Oziemczuk. Zamiast do pustej bramki Paweł Maziarz trafił w nogi swojego kolegi z drużyny. Pierwsza połowa zakończyła się więc minimalnym prowadzeniem drużyny ze Stalowej Woli.

Po zmianie stron goście pilnowali korzystnego wyniku, a lublinianie szukali swojej szansy.
Szczęście uśmiechnęło się do nich w 73 minucie. Arbiter dopatrzył się w faulu Daniela Treścińskiego na Oziemczuku w obrębie pola karnego i wskazał na jedenasty metr. Do „wapna” podszedł Artur Bożyk i wyrównał stan rywalizacji.

Przez ostatnie 12 minut goście grali w osłabieniu.

Po przepychance między zawodnikami obu drużyn drugą żółtą kartką ukarany został Krzysztof Trela. Grający w dziesięciu przyjezdni zamurowali bramkę. Dążący do zwycięstwa lublinianie nie byli w stanie sforsować obrony rywali i zanotowali szósty remis w tym roku.