Piłka nożna: Lublinianka pokonała Górnika Łęczna w meczu oldbojów

charlie
charlie
Trzydziestostopniowy upał nie odstraszył oldbojów Lublinianki i Górnika Łęczna, którzy w sobotnie popołudnie zmierzyli się na stadionie przy ul. Leszczyńskiego. Gospodarze wygrali 7:3.

Na boisku pojawili się zawodnicy obu klubów, którzy zakończyli już kariery. Bramki Lublinianki od pierwszych minut strzegł Adam Piekutowski, trzykrotny mistrz Polski z Wisłą Kraków. W zespole z Łęcznej brylował Mirosław Budka, wychowanek Górnika i były gracz m. in. KSZO Ostrowiec, Wisły Płock i Piasta Gliwice. Po 45 minut w barwach obu zespołów rozegrał były zawodnik Lublinianki i Górnika Mirosław Zagrodniczek. W składzie gospodarzy zabrakło Zbigniew Grzesiaka, który swego czasy odnosił triumfy z Legią Warszawa. Obecny trener czwartoligowej Lublinianki miał problemy z kręgosłupem.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando piłkarzy z Lublina, którzy do przerwy prowadzili 4:0. Po zmianie stron oba zespoły strzeliły po trzy gole. W końcówce Piekutowskiego zmienił w bramce Stanisław Czekalski, były bramkarz, a obecnie kierownik Lublinianki.

- Rozegranie tego meczu było świetnym pomysłem. Pogoda dopisała, wszyscy się przy tym świetnie bawiliśmy, bo o to tu chodziło. Mogliśmy powspominać stare lata, kiedy spotykaliśmy się na różnych boiskach - podsumował Adam Piekutowski.

- Lublinianka była dziś zdecydowanie lepsza. Dla nas była to pierwsza porażka od kilku spotkań i na pewno będziemy żądni rewanżu. Postaramy się w najbliższym czasie zmierzyć na boisku w Łęcznej - zapewnił z kolei Mirosław Budka.

Oldboje Lublinianki - Oldboje Górnika Łęczna 7:3 (4:0)
Bramki: Mirosław (3, 24), Rafalski (34, 65), Josicz (36), Ciesielka (73, 78) - Szpejna (50), Budka (74), Kubicki (79).
Lublinianka: Adam Piekutowski, Grzegorz Białek, Robert Mirosław, Wojciech Josicz, Mirosław Zagrodniczek (I połowa), Arkadiusz Bryda, Piotr Bielak, Arkadiusz Ciesielka, Wiesław Rafalski, Ireneusz Gajewski, Jacek Krupski oraz Tomasz Biegan, Bartosz Rachowski i Stanisław Czekalski.
Górnik: Andrzej Borowiec, Grzegorz Szpejna, Andrzej Stolarczyk, Mirosław Budka, Bogusław Klimkiewicz, Zbigniew Osemek, Leszek Kowalski, Łukasz Raczkowski, Jacek Kubicki, Dariusz Kulej, Wojciech Paradowski oraz Sławomir Stasikowski i Mirosław Zagrodniczek (II połowa).