Piłka nożna: Lublinianka Lublin - Unia Bełżyce 0:4

Po udanej inauguracji i zwycięstwie z Lewartem Lubartów, w sobotę, piłkarze Lublinianki Lublin pierwszy raz w tym sezonie zaznali smaku porażki. Jej gorycz jest tym większa, że na własnym terenie ulegli Unii Bełżyce aż 0:4.

Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem byli gospodarze. Za zespołem trenera Zbigniewa Grzesiaka przemawiały statystyki (na dwanaście pojedynków jedenaście razy zwyciężali lublinianie) oraz atut własnego boiska. Jak się jednak okazało, nie były to wystarczające argumenty, by pokonać dobrze dysponowanych graczy z Bełżyc.

Od pierwszego gwizdka sędziego lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy nadawali ton grze.

Ich dobra gra została wynagrodzona bramką w 10. minucie. Wtedy piłkę w siatce bramki Pawła Górskiego umieścił Piotr Gałkowski. Tuż przed przerwą podopieczni trenera Tomasza Kamińskiego zdobyli gola „do szatni”. Jego autorem okazał się inny napastnik bełżyczan – Karol Strug.

Gospodarze na drugą połowę wyszli z nadzieją odrobienia strat i wywalczenia korzystnego rezultatu.

Tego planu nie udało się jednak zrealizować. Swoich bramkowych okazji nie wykorzystali m.in. Mateusz Bartyzel i Łukasz Sobiech. W 70. minucie przebudzili się natomiast gracze Unii, którzy po kontrataku podwyższyli na 3:0. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Strug. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kropkę nad „i” postawił Jarosław Walęciuk, który bramką na 4:0 zakończył ostre strzelanie ekipy z Bełżyc.