Piłka nożna: Lublinianka Lublin pokonała lidera

Sensacyjnym wynikiem zakończył się niedzielny mecz IV ligi pomiędzy Chełmianką Chełm, a Lublinianką Lublin. Gospodarze, będący liderem rozgrywek ulegli walczącym o utrzymanie podopiecznym trenera Zbigniewa Grzesiaka 2:4.

Już po kwadransie gry kibice w Chełmie byli w dużym szoku, gdyż goście w tym czasie zdobyli dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Stefan Kucharzewski, zaś drugiego gola dołożył Grzegorz Góral. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. W 28. minucie kontaktową bramkę zdobył superstrzelec Chełmianki – Sylwester Zdunek.

Wydawało się, że po zmianie stron piłkarze lidera rzucą się na lublinian i będą chcieli odrobić straty. Tego dnia byli oni jednak w słabej dyspozycji, co umiejętnie wykorzystali gracze z Wieniawy. W 66. minucie na 3:1 dla gości podwyższył Łukasz Sobiech, lecz cztery minuty później nadzieję na korzystny rezultat gospodarzy przedłużył rezerwowy Mateusz Krzyżak.

Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych trenera Grzesiaka, którzy ustalili wynik meczu na 4:2. Konkretnie zrobił to Góral, który tego dnia drugi raz wpisał się na listę strzelców.

Dzięki niedzielnej wygranej Lublinianka awansowała na szóste miejsce w tabeli, ale jej przewaga nad strefą zagrożoną spadkiem nadal jest minimalna. Dlatego też nasi piłkarze muszą powalczyć o korzystny rezultat w środowej potyczce z Orlętami Łuków, które zajmują aktualnie drugą lokatę.

Chełmianka – Lublinianka 2:4 (1:2)
Bramki: Zdunek 28’, Krzyżak 70’ – S. Kucharzewski 10’, Góral 14’, 75’, Ł. Sobiech 66’

Chełmianka: Porzyc – Słomka, Kogut, Dyczko (88’ Borys), Brzozowiec, Postój, Kasperek (65’ Krzyżak), Drob, Zdunek, Drzewicki, Tatysiak (70’ Miksza).

Lublinianka: Zapał – Paździor, Zieliński, Farotimi, Łysek, Ł. Sobiech, M. Sebastianiuk (90’ Chmielnicki), Martyniak (55’ Nogas), Borowski (22’ Bartyzel), S. Kucharzewski (46’ Oszast), Góral.