Piłka nożna kobiet: Komplet punktów w Kolbuszowej

makolublin
makolublin
Makowski Przemysław
W miniony weekend młode piłkarki nożne (reprezentantki naszego województwa w kategoriach młodziczka oraz juniorka młodsza) pojechały na mecz do Kolbuszowej.

Przeciwniczkami w drugiej kolejce były dziewczęta z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

W pierwszej kolejce w Krakowie młodziczki (dziewczęta ze szkół podstawowych) wygrały 1:0 (po bramce Izabeli Hyrycz), natomiast juniorki młodsze (dziewczęta z gimnazjum) zremisowały 2:2 (2 bramki zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz) z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej.

W niedzielę 21.10 w Kolbuszowej reprezentantki Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oraz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w kategorii młodziczka zaczęły rywalizację w drugiej kolejce w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski o puchar PZPN im K. Górskiego.

W pierwszej kolejce Podkarpacki ZPN pewnie pokonał dziewczęta z Świętokrzyskiego ZPN 7:0, natomiast "lublinianki" w Krakowie pokonały Małopolski ZPN 1:0.

Mecz więc miał ogromne znaczenie dla układu tabeli, ponieważ zwycięzca tego spotkania niezależnie od wyniku pomiędzy Małopolskim ZPN a Świętokrzyskim ZPN zostałby samodzielnym liderem grupy.

Pierwsze minuty spotkania to agresywna gra lubelskiej drużyny, która już w 5 minucie po pięknym strzale Dominiki Mrozik zza linii pola karnego objęła prowadzenie. Niestety w kolejnych 10 minutach spotkania nastąpiło rozprężenie w naszym zespole efektem, czego było stracenie dwóch bramek.

Zmiany dokonane jeszcze w pierwsze połowie przez trenera Przemysława Makowskiego sprawiły, że po pierwszej części gry zespół nasz po bramkach Izabeli Hyrycz i Dominiki Sacharuk objął prowadzenie 3:2.

W drugiej odsłonie nasze zawodniczki zagrały bardzo dobrze. Nie popełniały błędów z pierwszej części gry i wykorzystały sytuacje, które powinny. Dwie dodatkowo zdobyte bramki strzelone w odstępie 15 minut (Mrozik Dominika, Domin Alicja) sprawiły że można było dokonać wielu zmian - mówi Przemysław Makowski trener lubelskiego zespołu.

Reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej pokonała 5:2 Podkarpacki ZPN i jeśli w ostatniej kolejce pokonają Świętokrzyski ZPN będą bardzo blisko awansu do półfinałów Mistrzostw Polski.

W meczu wystąpiły:

Jaśkiewicz Anna (Fronczek Julia)- Bosak Anita, Pielecha Natalia, Dymowska Wiktoria, Kołakowska Wiktoria (Bancerz Anna), Kobylińska Julia, Drąg Aleksandra, Mrozik Dominika, Mikołajczak Milena (Cichocka Karolina), Hyrycz Izabela (Domin Alicja), Sacharuk Dominika (Szady Karolina).

W meczu juniorek młodszych, drużyna z naszego regionu dość szybko objęła prowadzenie (10 min Jędrzejewicz Agnieszka).

Kolejne minuty spotkania to wyrównana gra i stworzenie kilku sytuacji bramkowych obydwu drużyn. Jednak to lublinianki za sprawą wykorzystanej sytuacji sam na sam przez Klaudię Lefeld schodziły na przerwę z dwu bramkową zaliczką.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie.Na 10 minut przed końcem spotkania Karolina Wnuk pokonała bramkarkę Podkarpackiego ZPN i ostatecznie ustaliła wynik meczu.

Zwycięstwo cieszy, jednak w ostatnim jesiennym spotkaniu przeciwko świętokrzyskiemu ZPN, będziemy musieli zagrać bardziej agresywnie -mówi Andrzej Wilczyński trener reprezentacji LZPN.