Pekin 2008: wygrana piłkarzy ręcznych, przegrana siatkarzy

Polscy przedstawiciele sportów zespołowych na igrzyskach w Pekinie grali dziś z mistrzami olimpijskimi. Z różnym skutkiem, bo piłkarze ręczni pokonali Chorwatów, a siatkarze przegrali z Brazylijczykami.

Piłkarze ręczni po słabym początku w 10 minucie objęli prowadzenie i do końca meczu pilnowali wyniku. Do przerwy prowadzili 13:12, w drugiej połowie zdołali powiększyć przewagę. Bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz Marcin Wichary, który w pierwszej "siódemce" zastąpił Sławomira Szmala. Dzięki zwycięstwu "biało-czerwoni" awansowali na drugie miejsce w grupie. W ostatnim spotkaniu grupowym podopieczni Bogdana Wenty zmierzą się z niepokonaną do tej pory Francją.

Mistrzowie olimpijscy okazali się zaporą nie do przejścia dla naszych siatkarzy. Polacy tylko w pierwszym secie, przegranym 28:30 nawiązali wyrównaną walkę z Brazylijczykami. W kolejnych ulegli dwukrotnie do 19 i w całym spotkaniu przegrali 0:3. W poniedziałek, na zakończenie zmagań grupowych drużyna Raula Lozano zmierzy się z Rosją.