Pekin 2008: polskie siatkarki coraz dalej od ćwierćfinałów

Polskie siatkarki doznały trzeciej porażki podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Podopieczne Marco Bonitty przegrały z Japonią 2:3.

Dwa pierwsze sety wygrały Japonki, kolejno do 21 i 20. Polki nie dały jednak za wygraną i dzięki zwycięstwom w kolejnych partiach (25:18 i 25:23) doprowadziły do tie-breaka. Ten początkowo miał wyrównany przebieg, ale przy stanie 2:2 Azjatki wyszły na dwupunktową przewagę i do końca decydującego seta kontrolowały przebieg gry, ostatecznie wygrywając 15:11.

Trzecia z rzędu porażka oznacza, że szanse "biało-czerwonych" na awans do ćwierćfinału znacznie spadły. W piątek nasze siatkarki zmierzą się z Wenezuelą.