Pekin 2008: Polska wygrała z Brazylią!

Co prawda nie w piłkę nożną, a w ręczną. Najważniejsze, że dzisiejsza wygrana z "Canarinhos" 28:25 praktycznie gwarantuje naszym szczypiornistom awans do ćwierćfinału.

Początek pierwszej połowy był wyrównany. Po kilku minutach wygrywaliśmy nawet 6:4. Potem do głosu doszli jednak Brazylijczycy, którzy kilkukrotnie prowadzili różnicą trzech goli. Po udanej końcówce w wykonaniu podopiecznych Bogdana Wenty do przerwy przegrywaliśmy jednak tylko 14:15.

Na początku drugiej połowy Polacy zaczęli popełniać katastrofalne błędy. Pierwszego gola w tej części spotkania zdobyli w szóstej minucie, a drugiego w dwunastej. Potem było już tylko lepiej. W 51 minucie po rzucie Mateusza Jachlewskiego wicemistrzowie świata wyszli na prowadzenie 23:22 i nie oddali go już do końca meczu.

Kolejnym rywalem "biało-czerwonych" będzie reprezentacja Chorwacji.