Pekin 2008: polscy siatkarze gromią kolejnego rywala!

W drugim spotkaniu turnieju olimpijskiego w Pekinie polscy siatkarze pokonali Egipt 3:0. To drugie zwycięstwo podopiecznych Raula Lozano.

Egipcjanie nawiązali wyrównaną walkę z Polakami tylko w pierwszym secie. Wygrywali nawet 4:1, ale na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc już tylko 8:7. Następnie trwała wyrównana walka punkt za punkt, ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili biało-czerwoni, wygrywając 25:21. Drugiego seta wygrali pewnie, do 18, a w trzecim zdeklasowali rywali w stosunku 25:10.

To drugie zwycięstwo podopiecznych Raula Lozano w turnieju. W niedzielę pokonali Niemców, także 3:0. Dzięki wygranej Polacy są coraz bliżej awansu do ćwierćfinału. W kolejnych meczach grupowych zmierzą się z Serbią, Brazylią i Rosją.