Pekin 2008: piłkarze ręczni przegrali z Hiszpanią

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała z Hiszpanią 29:30 w drugim meczu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Po dwóch spotkaniach podopieczni Bogdana Wenty zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A.

Spotkanie miało dramatyczny przebieg. Po wyrównanym początku prowadzenie objęli Hiszpanie. Po kilku minutach do głosu doszli Polacy, którzy na dwie minuty przed przerwą prowadzili 17:13. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego wykorzystali jednak grę w przewadze i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:16.

Druga odsłona miała podobny scenariusz. W 47 minucie nasi szczypiorniści prowadzili różnicą pięciu goli (27:22), ale uśpieni wyraźnym prowadzeniem stracili koncentrację i oddali inicjatywę rywalom. Ostatnie dwie minuty, przy stanie 29:29 podopieczni Bogdana Wenty znowu grali w osłabieniu i w końcówce dali sobie rzucić bramkę decydującą o porażce.