Orlikowa Liga Szóstek: Poniedziałkowe mecze 10 kolejki

W poniedziałek piłkarze OLS rozegrali kolejne spotkania 10 kolejki. Wysokie zwycięstwo odniósł prowadzący w tabeli zespół Widoku.

Na początek Goolman przegrał 9:12 z ZSK im. św. Teresy, chociaż już w czwartej minucie prowadził po golu Marcina Mazurka. Po kolejnych 240 sekundach było jednak 1:3, a do bramki trafiali Cezary Grum, Konrad Kowalik i Mateusz Michalak. Do przerwy ZSK prowadził 6:4. Drugą połowę zakończyło ostre strzelanie, bo od 46 minuty piłkarze obu drużyn pięciokrotnie umieszczali piłkę w siatce. Zwycięstwo ZSK pozostało jednak niezagrożone.

W ostatnich minutach cenne punkty uciekły zawodnikom Max Media Art, którzy przegrali z SW Team 6:7. "Artyści" na zdobycz punktową czekają od drugiej kolejki, w której pokonali Konsalnet 10:0. Do przerwy prowadzili 3:2. Po wyrównanej drugiej połowie, w doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów dla fanów Gwiezdnych Wojen strzelił Artur Nehring, który w całym meczu czterokrotnie trafiał do bramki.

Na koniec kolejne zwycięstwo odnieśli gracze Widoku, którzy wygrali z Hadesem 7:4. Początek spotkania wskazywał jednak na to, że zespół lidera będzie miał trudną przeprawę, bo do przerwy było zaledwie 3:3. W drugiej połowie przewaga Widoku nie podlegała już jednak dyskusji.

Goolman – ZSK im. św. Teresy 9-12 (4-6)
Bramki: Marcin Mazurek 4, 25, 48, Daniel Misztal 18, 49, Grzegorz Kuśmirek 22, 31, 42, 47 – Cezary Grum 7, Konrad Kowalik 7, 11, 35, 41, Mateusz Michalak 8, Tomasz Kisiel 14, Daniel Zajączkowski 16, Marcin Grum 35, Piotr Zamecki 42, 46, 50+1
Goolman: Marcin Mendel – Daniel Misztal, Marcin Mazurek, Daniel Borzęcki, Grzegorz Bogatko, Piotr Kowal. Ponadto grał: Marcin Mendel.
ZSK: Marcin Mordziński – Tomasz Kisiel, Kamil Góracki, Piotr Zamecki, Cezary Grum, Marcin Grum. Ponadto grali: Daniel Zajączkowski, Konrad Kowalik, Paweł Postowicz, Mateusz Michalak.
Sędziował: Adrian Mańko.
Żółta kartka: Kowal.

SW Team – Max Media Art FC 7-6 (2-3)
Bramki: Mateusz Bienias 2, Artur Nehring 16, 38, 41, 50+1, Marcin Papiński 37, Kamil Dziubiński 44 – Bartosz Maź 6, Marcin Staniec 14, Patrycjusz Mamczarz 21, 42, Łukasz Czapla 45, Marcin Papiński 46 (sam.)
SW: Łukasz Zygmunt – Mateusz Bienias, Paweł Pyć, Artur Nehring, Marcin Bogusz, Kamil Dziubiński. Ponadto grali: Marcin Papiński, Marcin Kowalik, Adrian Kozak.
MMA: Bartosz Mikołajewski – Marcin Staniec, Paweł Wójcik, Bartosz Maź, Tomasz Wójcik, Paweł Biernacki. Ponadto grali: Patrycjusz Mamczarz, Łukasz Czapla.
Sędziował: Kamil Zajączkowski.
Żółte kartki: Nehring – Podleśny.

Widok – PC Hades 7-4 (3-3)
Bramki: Kamil Nowek 7, 27, 39, Bartłomiej Knosala 21, 22, Marcin Szwed 44, Rafał Kazimierski 50 – Rafał Kazimierski 11 (sam.), Piotr Staniewicz 16, 18, Marcin Beć 49
Widok: Tomasz Chagowski – Bartłomiej Mańka, Bartłomiej Knosala, Marcin Szwed, Kamil Nowek, Rafał Kazimierski.
Hades: Bartosz Suchanowski – Michał Jung, Marcin Beć, Piotr Staniewicz, Łukasz Balbierz, Adam Terepora. Ponadto grali: Łukasz Szawracki, Piotr Boguta, Paweł Próchniak.
Żółte kartki: Nowek, Szwed – Staniewicz, Beć, Balbierz.
Czerwona kartka: Staniewicz (23 min – za faul).

Przeczytaj także o sobotnich meczach 10 kolejki oraz niedzielnym zaległym meczu trzeciej serii spotkań pomiędzy Marmotą i Lubfarmem.