Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niezwykła Podróż Pana Wieszaka

Redakcja
beniubyrski
PROWADZISZ TEATR Z DZIEĆMI LUB MŁODZIEŻĄ? NARZEKASZ NA BRAK TEKSTÓW I INSPIRACJI? CYKL “POCZYTAJ MI SZTUKĘ” JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE. NIE PRZEGAP!!!

Już w najbliższy czwartek, 13 listopada 2014, o godz. 17.00 zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu POCZYTAJ MI SZTUKĘ. Spotykamy się w Teatrze Andersena. Zapraszam wszystkich, którzy pracują z dzieciakami, bawią się w teatr i sami próbują go tworzyć, którzy szukają nowych tekstów do pracy na scenie ale też piszą swoje własne, autorskie. Cykl skierowany jest do studentów, pedagogów, nauczycieli, bibliotekarzy, instruktorów teatralnych.... Słowem wszystkich, dla których słowo na scenie jest cenne i nie jest im wszystko jedno jak zostanie wypowiedziane i przetworzone.

Tym razem na warsztat bierzemy tekst Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk “Niezwykła Podróż Pana Wieszaka”. Pani Małgorzata znana jest przede wszystkim jako autorka sztuk skierowanych do widowni dorosłej. Historia Pana Wieszaka to jeden z niewielu jej tekstów skierowanych do dzieciaków i to jeszcze tych najmłodszych. Wyobraźmy sobie, że w mieszkaniu pewnego starego profesora stoi sobie w kącie wieszak, na którym goście profesora, znakomici uczeni, wieszają po przyjściu swoje kapelusze. Ale nikt nie wie o tym, że wiedza z szacownych głów przenika w wysłużone borsalina i meloniki, a z nich – do drewnianej głowy wieszaka. Pewnej magicznej księżycowej nocy wieszak ożywa, opuszcza mieszkanie i wyrusza w drogę.

Tekst w założeniu pisany był dla dzieci najmłodszych. Bogaty w rozbudowaną warstwę muzyczną przypomina w strukturze musical dla dzieci i takim też śmiało może się stać przeniesiony na scenę.

Spotkania z cyklu “Poczytaj mi sztukę” mają na celu zapoznanie Państwa z nowymi tekstami sztuk dla dzieci i młodzieży oraz ich twórcami. Wiemy jak trudno dotrzeć do nowych tekstów. Dlatego to dobra okazja, aby dowiedzieć się jakie nowe zjawiska, tematy, osoby pojawiają się w kręgu dramaturgii dla młodego widza. Sprawdzimy również jak szukać pomysłów i inspiracji do własnych działań na scenie. Po czytaniu odbędzie się spotkanie z autorką tekstu, panią Małgorzatą Sikorską-Miszczuk, która opowie jak powstawała historia Pana Wieszaka, jak przebiegały prace nad scenariuszami polskiej wersji Ulicy Sezamkowej, oraz o tym co jeszcze do odkrycia w teatrze dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszam. Daniel Arbaczewski
- pomysłodawca i koordynator projektu POCZYTAJ MI SZTUKĘ.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto