Narciarstwo wodne nad zalewem Zemborzyckim: Mistrzostwa Europy w Lublinie

Jakub Markiewicz
Narciarstwo wodne zalew Zemborzycki Lublin
Narciarstwo wodne zalew Zemborzycki Lublin Maciej Kaczanowski
W weekend nad zalewem Zemborzyckim rozegrano mistrzostwa Europy w jeździe za wyciągiem narciarskim. Polacy zdobyli dwa złote medale.

W zawodach udział wzięło 65 zawodników z całej Europy. Pojawili się przedstawiciele Austrii, Anglii, Białorusi, Niemiec, Holandii, Rosji, Czech, Izraela. Nie zabrakło też najlepszych Polaków.

Klasę potwierdzili jednak tylko dwaj z nich: Erwin Zawadzki (UKS MOS Augustów) i Karmil Borysewicz (AKS Sparta Augustynów) w skokach. Ten pierwszy okazał się najlepszy w kategorii do 15 lat, a drugi do 19.

Zawadzki stoczył wyrównany bój z dwójką Białorusinów: Pavlem Marozau i Antonem Antonau. Polak mógł się pochwalić wynikiem 35,7 metra, a jego rywale deptali mu po piętach (uzyskiwali odpowiednio: 34,2 m i 33,9 m), ale nie zdołali ostatecznie skoczyć dalej. Na wygraną porządnie musiał się też napracować Borysewicz, który rywalizował z kolei z reprezentantami Słowacji. Zawodnik Sparty w eliminacjach mógł się pochwalić imponującym skokiem na odległość niemal 52 metrów! W trakcie finału było nieco gorzej – 47,5 m, ale to wystarczyło, żeby wyprzedzić Jakuba Szasza i Alexandra Vasko.

W innych konkurencjach „biało-czerwonych” prześladował pech, bo wiele z nich zakończyli tuż za podium. Tak było chociażby w klasyfikacji drużynowej naszych juniorów do lat 15 i 19. Tę samą lokatę w slalomie wywalczył Zawadzki. Smakiem musiał się również obejść Borysewicz, także w slalomie. Niewiele do medalu zabrakło jeszcze Małgorzacie Rutkowskiej. Reprezentująca Spartę Augustów zawodniczka uplasowała się na czwartej pozycji w skokach kobiet do lat 19. Na własne życzenie do domu z medalem nie wraca również Jan Galinowski ze Sparty, który był jednym z pewniaków do krążka w konkurencji skoków. Niestety, został zdyskwalifikowany ze względu na... brak numeru startowego.