MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

MZK i ZGL w Zamościu mają nowych szefów. To ciąg dalszy miejskich roszad

Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Bogdan Nowak
Miotła nadal działa. Właśnie przeprowadzono kolejne zmiany w zamojskich spółkach miejskich. Rafał Zwolak, prezydent Zamościa poinformował o tym w piątek (31 maja) w mediach społecznościowych. Zmieniono szefów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego oraz Zakładu Gospodarki Lokalowej w Zamościu.

Nie została odwołana

Tak owe roszady kadrowe tłumaczy prezydent Zwolak. „Dotychczasowej Pani Prezes ZGLu, Magdalenie Dołgan z chwilą odbycia posiedzenia zgromadzenia zwyczajnego wspólników, na którym zostało zatwierdzone sprawozdanie finansowe spółki za rok 2023 wygasła kadencja” – czytamy w jego wpisie. „Jednocześnie powołana przeze mnie Rada Nadzorcza ZGL Sp. z o.o. - przypomnę, to adwokat Wioleta Bojar-Marciniewicz, Tomasz Kossowski - dyrektor wydziału rozwoju miasta i funduszy zewnętrznych UM Zamość i przedstawiciel pracowników Marzena Grzeszata - podjęła uchwałę powołującą na stanowisko prezesa Artura Metodego Kozłowskiego”.

Prezydent Zamościa przypomniał, że ma on 43 lata. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej (kierunek elektronika). Ukończył także kierunek menedżersko-prawny w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Pracował dotychczas jako, menedżer i przedsiębiorca. Był też m.in. specjalistą d.s. sprzedaży, usług finansowych i ubezpieczeniowych w Euro-Car Sp. z o.o. Zamość. On teraz będzie szefem ZGL. Rafał Zwolak podkreśla także, iż „dotychczasowa Pani Prezes Magdalena Dolgan nie została odwołana a skończył się kontrakt managerski”.

Remonty na pierwszy plan

Jakie będą zadania nowego szefa ZGL? To m.in. stworzenie skutecznej strategii, która pozwoli na lepsze zarządzanie miejskim zasobem lokalowym. Dlaczego to ważne? „Stan wielu lokali, zwłaszcza na Starym Mieście, jest tragiczny, trzeba to zmienić” – czytamy we wpisie Rafała Zwolaka. „Zadaniem nowego prezesa będzie nie tylko opracowanie planu remontów tych lokali, ale też pozyskanie dodatkowych funduszy na remonty”.

Odwołany został tajże Krzysztof Szmit, dotychczasowy prezes zamojskiego MZK. Jego miejsce zajął Sławomir Ożgo, inżynier mechanik, absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie oraz Lubelskiej Szkoły Biznesu (kierunek marketing). Jak zapewnia prezydent Zwolak, on także przez wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą, a ostatnio pracował na stanowisku menedżerskim w Chłodni Mors Sp. z o.o. w Zamościu.

Farma fotowoltaiczma dla „elektrków”

„Sławomir Ożgo zajmie się sprawdzeniem finansów, procedur przetargowych oraz innych działań podejmowanych przez dotychczasowy zarząd MZK” – tłumaczy Rafał Zwolak. „Najpilniejszym jego zadaniem będzie budowa farmy fotowoltaicznej, która zasili ładowane dotąd z sieci komercyjnej autobusy elektryczne – to pozwoli na znaczne oszczędności, ale też racjonalne wykorzystanie „elektryków” (chodzi o nowe autobusy). Zajmie się również dostosowaniem rozkładu jazdy autobusów miejskich do potrzeb mieszkańców”.

To kolejne tego typu zmiany. Nowym, pełniącym obowiązki prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu został niedawno także Franciszek Josik (pisaliśmy o tym na naszych łamach). Jego zadaniem ma być sprawdzenie i uporządkowanie struktury PGK. Także Zamojskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma nowego szefa. Z funkcji prezesa TBS została odwołana Magdalena Godek. Jej miejsce zajął Andrzej Dudek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szokująca oferta pracy. Warunkiem uczestnictwo w saunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: MZK i ZGL w Zamościu mają nowych szefów. To ciąg dalszy miejskich roszad - Zamość Nasze Miasto

Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto