Motor przegrywa na inaugurację pierwszej ligi

Jakub Markiewicz
Od porażki rozpoczęli pierwszoligowy sezon piłkarze lubelskiego Motoru. Lublinianie przegrali w Świnoujściu z tamtejszą Flotą 0:2

Gospodarze objęli prowadzenie już w 7 minucie po strzale Omara Jaruna. Palestyńczyk z amerykańskim paszportem wykorzystał błąd debiutującego w pierwszym składzie Motoru bramkarza Mateusza Oszusta i skierował piłkę do pustej siatki.

Wraz z upływem czasu przewaga Floty rosła, jednak strzały piłkarzy ze Świnoujścia nie były już tak celne, jak ten z siódmej minuty. Kolejne błędy popełniał też bardzo niepewny Oszust. Najpierw odbił przed siebie uderzenie Damiana Staniszewskiego, na szczęście Ferdinand Chifon, który dopadł do bezpańskiej piłki był na pozycji spalonej. Następnie po rzucie wolnym wykonywanym przez tego ostatniego siedemnastoletni bramkarz o mały włos nie wpakował sobie piłki do siatki.

Dużo lepiej Oszust spisywał się w drugiej połowie. Tuż po wznowieniu gry wygrał pojedynek sam na sam z Charlesem Nwagou, a w samej końcówce spotkania w podobnej sytuacji nie dał się zaskoczyć Staniszewskiemu.

Niestety, w tym momencie Motor przegrywał już 0:2. W 75 minucie po zagraniu Grzegorza Skwary kapitalnym uderzeniem popisał się Sylwester Kret. Obaj zawodnicy na boisku pojawili się kilka minut wcześniej.

Jedną z najlepszych okazji dla Lublinian zmarnował Kamil Oziemczuk. W 60 minucie napastnik Motoru stanął oko w oko z Sergiuszem Prusakiem, jednak zwycięsko z tego starcia wyszedł bramkarz gospodarzy.

- Pomimo niekorzystnego wyniku pokazaliśmy się z dobrej strony, stworzyliśmy okazje do zdobycia bramki, a momentami, zwłaszcza w drugiej połowie mieliśmy przewagę. To Flota była jednak stroną dominującą i miała więcej sytuacji, dlatego na punkty musimy jeszcze poczekać – mówi Mirosław Kosowski, trener Motoru. – W bramce zadebiutował młody Mateusz Oszust, bo Robert Mioduszewski przed meczem doznał urazu. Oszust psychicznie poradził sobie nieźle, ale przy pierwszej bramce mógł zachować się inaczej i wtedy pewnie nie stracilibyśmy gola. Mioduszewski powinien być gotowy do gry przed kolejnym spotkaniem – dodaje.

Flota Świnoujście – Motor Lublin 2:0 (1:0)

Bramki: Jarun (7), Kret (82).

• Flota: Prusak, Fechner, Mazurkiewicz, Kubowicz, Jarun, Andraszak, Niewiada, Chifon (72 Skwara), Staniszewski, Nwagou (67 Tyc), Polak (67 Kret).

• Motor: Oszust, Krystosiak, Falisiewicz, Maciejewski, Kursa (46 Wojdyga), Król, Syroka (70 Hempel), Żmuda, Popławski, Białek, Iracki (46 Oziemczuk).