Motor Lublin - GKS Katowice 0:0 (wideo)

Motor Lublin zremisował bezbramkowo z GKS Katowice. Poniżej zapis relacji "na żywo" z dzisiejszego meczu.

Oba zespoły wiosną nie przegrały jeszcze żadnego meczu, jednak nie oznacza to, że należą do ligowych potentatów. Wręcz przeciwnie, zarówno Motor, jak i GKS walczą o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy i żadnej ze stron nie zadowoli inny wynik, niż zwycięstwo.

Motor wiosną zdobył trzy punkty, remisując z Podbeskidziem Bielsko-Biała, GKS Jastrzębie i Turem Turek. Z kolei katowiczanie skompletowali osiem "oczek", notując dwa zwycięstwa i dwa remisy.

Strona nie aktualizuje się automatycznie, aby odświeżyć wciśnij F5.

1' Początek spotkania. Zaczął Motor.
2' Pierwsza groźna akcja gości Kaliciak dośrodkowuje jednak za daleko, Mierzwa bez problemu łapie piłkę.
6' Dwie dobre interwencje Łukasz Misztala, obrońca motoru najpierw wybija głową dośrodkowanie Plewnii, a po chwili blokuje strzał Kaliciak.
8' Pierwsza okazja lublinian, Rafał Król z dystansu strzela nad bramką.
11' W dogodnej sytuacji do oddania strzału znalazł się Żmuda, ale w zamieszaniu pod bramką trafił w jednego z obrońców rywali. Po chwili dośrodkowania Dreja nie sięgnął K. Król.
17' Oziemczuk mija kilku rywali, ale jego dosrodkowanie blokuje Napierała.
20' Strzał Maciejewskiego głową z bliskiej odległości, niestety wysoko nad bramką. Dośrodkowywał Misztal.
21' Uderzenie Mielniczuka po nodze jednego z obrońców wychodzi za linię końcową. Rzut rożny dla Motoru.
23' Szczęście było blisko! Gorczyca odbija przed siebie strzał Dreja, do piłki dopada Mielniczuk, ale z bliska trafia w słupek.
27' Uderzenie R. Króla z dystansu nad poprzeczką.
29' Wybiegającego na czystą pozycję Falisiewicza nieprzepisowo zatrzymuje Npaierała. Żółta kartka dla piłkarza z Katowic.
30' Z rzutu wolnego Misztal uderza po ziemi, broni Gorczyca.
36' Pod bramką Motoru Krysiński fauluje bez piłki Misztala. Zawodnik gości ukarany żółtą kartką.
39' Strzał R. Króla z dystansu obok lewego słupka bramki katowiczan.
41' Dogodna okazja dla GKS. Iwan głową strzela obok słupka.
45' Żmuda uderza sprzed pola karnego. Niecelnie. Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.
+45' Koniec pierwszej części spotkania.

Przerwa dobiega końca. Piłkarze obu drużyn są już na boisku.

46' Początek drugiej połowy. GKS bez zmian, w Motorze Bartłomiej Niedziela zastępuje Mielniczuka.
47' Goncerz mija kilku piłkarzy Motoru, ale jego strzał wędruje wysoko nad bramką.
51' Skłądna akcja lublinian. Falisiewicz dośrodkowuje jednak zbyt głęboko i Oziemczuka uprzedza Gorczyca, który pewnie łapie piłkę.
52' Kolejna okazja Motoru, ale ani K. Król, ani Oziemczuk nie siegają piłki w polu karnym.

53' W polu karnym Motoru Drej fauluje Iwana. Sędzia bez wahania wskazuje 11 metr. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, ale Przemysław Mierzwa broni strzał z rzutu karnego!

58' Rzut karny poderwał lublinian do walki. Motorowcy przystąpili do aaków, przed chwilą do szczęścia niewiele zabrakło Misztalowi. Jego strzał na raty obronił Gorczyca.
62' Zmiana w Motorze. Kamila Króla zastępuje Alexandru Carabulea. To debiut napastnika z Mołdawii w żółto-biało-niebieskich barwach.
67' Ostatnia zmiana w Motorze. Karola Dreja zastępuje Paweł Maziarz.
69' Strzał Oziemczuka, piłka wychodzi na rzut rożny.
70' Po rzucie rożnym Bożyk strzela głową nad bramką.
71'**Pierwsze zmiany w składzie gości. Hołota za Nowaka i Górski za Goncerza.
81' Z ostrego kąta Żmuda strzela w boczną siatkę.
87' Akcja katowiczan. Do wypusczonej piłki wybiega Mierzwa, ale pierwszy dopada do niej napastnik GKS. Na szczęście nasz bramkarz broni na raty.
88' Z prawej strony boiska Mielnik fauluje szarżującego Niedzielę. Zawodnik gości ukarany żółtą kartką. Po rzucie wolnym Niedziela uderza niecelnie.
90' Dobiegł końca regulaminowy czas gry. Sędzia dolicza trzy minuty. Przy linii bocznej leży kontuzjowany Krysiński.

• 90' Mierzwa broni strzał Plewni.
  • 90' Ostatnia zmiana w GKS. Kowlaczyk za Kaliciaka.
    + 90' Koniec meczu, 0:0. To czwraty remis lublinian w rundzie wiosennej. Jeden punkt nie może jednak zbytnio satysfakcjonować lublinian, którzy walczą o utrzymanie w lidze.